Braškių daigai

Kategorijos

Braškės – vienos mėgstamiausių uogų Lietuvoje. Jos ne tik skanios, bet ir naudingos. Braškėse gausu vitamino C ir antioksidantų, todėl jų valgyti patariama gausiai. Braškių daigai sodinami nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Derėti pradeda birželio pabaigoje ir dera iki liepos. Jei sodinami skirtingų veislių braškių daigai – derliumi galima mėgauti du mėnesius. Populiariausios braškių veislės ‘Rumba’, ‘Daroyal’ ir ‘Sonata’. Braškėms sodinti dirvą geriausia paruošti iš rudens. Prieš sodinant braškių daigus rekomenduoja išnaikinti piktžoles ir sodinti į lengvą dirvožemį – priesmėlį ir lengvą bei vidutinio sunkumo priemolį, kurio rūgštingumas (pH) apie 5,56,5. Daigai sodinami į 10 cm gylį, neužžeriant žemėmis kerelio šerdies. Sodinant būtina laikytis atstumų: 30–40 cm tarp daigų ir 40–50 cm tarp eilių. Pradėjus derėti nuolat šalinami ūsai. Verta atminti, kad braškių lysvės atnaujinamos kas trejus metus, nes derlius pradeda mažėti, uogos smulkėti, braškių daigus labiau puola kenkėjai ir ligos. Braškių daigus įsigykite „Zaliastotele.lt“.

Skaityti daugiau
Rodyti puslapyje
Rūšiuoti pagal
 • BRAŠKIŲ DAIGAI DAROYAL 5VNT
  Nauja
  BRAŠKIŲ DAIGAI DAROYAL 5VNT
  Kodas: 000000073151

  Daroyal labai ankstyva braškių veislė, viena derlingiausiu ankstyvųjų braškių veislių. Braškių uogos desertinės,skanios. Geras atsparumas šalčiui,braškių lapų ir braškių šaknų ligoms. 

  3,39 €
 • BRAŠKIŲ DAIGAI RUMBA 5VNT
  Nauja
  BRAŠKIŲ DAIGAI RUMBA 5VNT
  Kodas: 000000073150

  Ankstyva braškių veislė 'Rumba'. Atspari šalčiui, todėl tinka auginti šiaurės regionuose.  Uogos labais skanios, kūgio formos, gražios raudonos spalvos, transportabilios.  Veislė atspari, lapų ir pašaknio ligoms. Kereliai vešlūs, tamsiais, negausiais lapais. Žiedai ant ilgų žiedkočių po 5-6 žiedus.  

  3,39 €
 • BRAŠKIŲ DAIGAI SONATA 5VNT
  Nauja
  BRAŠKIŲ DAIGAI SONATA 5VNT
  Kodas: 000000073152

  Sonata vidutinio ankstyvumo braškių veislė. Uogos labais skanios, saldžios. Nuskintos braškių uogos netamsėja,gerai išsilaiko,geras uogų transportabilumas. ​Ši braškių veislė pakankamai gerai auga molingose, sunkesnėse dirvose.  

  3,39 €
Rodoma 1 - 3 iš 3 elementų