Medetkos

Kategorijos

Medetkos ‒ visiems pažįstamos vienmetės gėlės, kurios gėlynus ir klombas papuošia savo ryškiaspalviais oranžiniais bei gelsvais žiedeliais. Medetkų žiedai pasižymi antiseptinėmis savybėmis ir nuo seno vertinami dėl savo gydomųjų galių.
Medetkos geriausiai auga gerai įdirbtoje, laidžioje vandeniui ir orui bei nepiktžolėtoje dirvoje. Šios gėlės labiau mėgsta saulėtas vietas, bet gali augti ir daliniame šešėlyje. Dirvą medetkoms reikėtų pradėti ruošti dar rudenį: išarti, patręšti mėšlu, o pavasarį kultivuoti, akėti ir praturtinti mineralinėmis trąšomis. Medetkos sėjamos balandį ir birželį arba spalį. Daigai pasirodo praėjus 6-12 dienų nuo pasėjimo. Tinkamiausia temperatūra dygimui ‒ 13-17 C laipsnių šilumos. Gėlėms augant svarbu ravėti piktžoles ir purenti pasėlių tarpueilius. Medetkos pilnai užauga per 45-60 dienų nuo pasėjimo. Gėlės yra atsparios šalnoms. Medetkoms pradėjus žydėti, žiedai skinami kas 2-3, o vėliau kas 4-5 dienas, per visą sezoną susidaro apie 15-20 kartų. Beje, žiedų skynimas skatina naujų žiedų formavimąsi.
Paprastai medetkos auginamos grupėmis su kitomis vienmetėmis gėlėmis, lysvėse, balkonuose, vazonėliuose. Medetkų žiedai garsėja savo gydomosiomis savybėmis, naudojami arbatoms bei nuovirams ruošti. Šios gėlės, pasėtos prie bulvių, atbaido kolorado vabalus.
Zaliastotele.lt elektroninėje parduotuvėje rasite nemažą medetkų veislių sėklų pasirinkimą. Išsirinkite jūsų akiai patraukliausių vaistinių medetkų sėklų ir papuoškite savo aplinką jų spalvingais žiedais.

Skaityti daugiau
Rodyti puslapyje
Rūšiuoti pagal
Rodoma 1 - 5 iš 5 elementų