Alyvos

Kategorijos

Alyvos ‒ dekoratyvūs daugiamečiai lapuočiai krūmai. Alyvos puošniausiai atrodo pavasarį, kuomet pražysta stambiomis žiedų kekėmis. Dėl šios priežasties komponuokite alyvas greta vėliau žydinčių augalų, kad želdynas atrodytų dekoratyviai ir ankstyvą pavasarį bei vasarą. Paprastosios, klasikinės alyvos žydi violetiniais žiedais. Yra ir daug išvestinių alyvų veislių, kurių krūmeliai žydi baltais, melsvais bei kitų violetinių atspalvių žiedais. Dėl šios priežasties paprastosios alyvos jau nebėra dažniausiai sutinkamos savo genties atstovės.
Alyvų auginimui parinkite derlingą, drėgną, neutralią dirvą (iš bėdos tinka ir silpnai šarminė). Krūmelis klestės ir gausiai žydės saulėtoje vietoje. Alyvos gali augti ir prastesnėje žemėje, pavėsingesnėse vietovėse, tačiau tuomet mažiau žydės. Esant sausrai, alyvas reikia laistyti, nes jos nemėgsta išsausėjusios žemės. Tačiau svarbu ir neperlaistyti, nes tuomet alyvos nežydės. Pavasarį krūmelius patręškite žydinčių augalų, lapuočių arba universaliomis trąšomis, pamulčiuokite, išravėkite piktžoles. Alyvos žydi gegužę-birželio pradžioje, turi stiprų kvapą, pritraukia drugelius. Po žydėjimo reikia pašalinti nužydėjusius žiedynus. Alyvos paprastai sodinamos pavieniui prie sodybų, kiemuose. Zaliastotele.lt internetinėje parduotuvėje rasite įvairių veislių alyvų sodinukų. Įsigykite jums aptikusios spalvos alyvų ir kiekvieną pavasarį džiaukitės kvapiais žiedais.

Skaityti daugiau
 • Alyvos
Rodyti puslapyje
Rūšiuoti pagal
 • ALYVA BLOOMERANG
  -25%
  ALYVA BLOOMERANG PINK PERFUME
  Kodas: 000000140574
  Syringa Bloomerang

  Nuostabi Olandijoje išvesta alyvų veislė. Rožiniai, kvepiantys žiedai, pakartotinio žydėjimo - žydi visą vasarą. Žemas ir platus krūmas užaugantis iki 1-1,2 m aukščio ir pločio.

  16,80 € 12,60 €
 • ALYVA PAPR. CHARLES JOY
  -25%
  ALYVA PAPRASTOJI CHARLES JOY
  Kodas: 000000130597
  Syringa vulgaris Charles Joy

  Alyvų krūmas ar medelis iki 4m aukščio ir 3,5 m pločio. Žiedai pilnaviduriai, violetiniai. Tinka  derlinga ir vid. derlingumo, priesmėlio, priemolio kalkinga dirva.

  20,90 € 15,68 €
Rodoma 1 - 2 iš 2 elementų