Lanksvos

Kategorijos

Lanksva ‒ dekoratyvus daugiametis lapuotis krūmas. Yra išveista didžiulė lanksvų įvairovė. Skirtingų veislių krūmeliai skiriasi savo dydžių, lapų spalva bei žydėjimo laiku. Nykštukinės japoninės lanksvos užauga vos iki 15-30 cm aukščio. Tuo tarpu, kitų veislių lanksvų krūmai gali užaugti iki 1,5 ar net 2 m. Atskiros veislės žiedais apsipila ankstyvą pavasarį, tačiau yra ir žydinčių vėlyvą vasarą, todėl patogu skirtingų veislių lanksvas sodinti grupėmis ir ilgesnį laiką džiaugtis jų žiedais. Lanksvos auga greitai, žydėti pradeda jaunos ir žydi gausiai kiekvienais metais. Šie augalai žydi skirtingų spalvų žiedais: baltais, rožiniais, tamsiai rožiniais. Tai, vėlgi, priklauso nuo rūšies. Lanksva nėra reiklus augalas, jam užtenka šviesos ir patręšimo kartą per metus, geriausiai pavasarį, universaliomis trąšomis. Šis augalas lengvai pasiduoda karpymui, todėl iš didesnių lanksvų mėgstama formuoti gyvatvores, o žemesnės veislės puikiai dera gėlynuose ir alpinariumuose.
Lanksvos geriausiai auga vidutinio derlingumo ir drėgnumo dirvoje, labiausiai mėgsta saulėtą vietą. Galima auginti ir mažiau derlingoje, sausesnėje dirvoje ar daliniame pavėsyje, tačiau tuomet krūmelis atrodys prasčiau, mažiau žydės. Papuoškite savo kiemą ar sodą lanksvomis ‒ įsigykite jų sodinukų Zaliastotele.lt elektroninėje parduotuvėje!

Skaityti daugiau
Rodyti puslapyje
Rūšiuoti pagal
  • LANKSVA JAPONINĖ GOLDMOUND
    Kodas: 000000140500
    Spiraea japonica

    Žemas, tankia laja krūmelis. Užauga iki 0,6 m aukščio ir 0,5 m pločio. Auga lėtai. Žiedai rožiniai, skėtiškuose žiedynuose. Lapai ryškūs citrininio geltonumo, palaipsniui pažaliuoja. 

    5,80 €
Rodoma 1 - 1 iš 1 elemento