Ožekšniai

Kategorijos

Ožekšnis ‒ nereiklus, tačiau puošnus krūmas. Mūsų platumose auga keletas ožekšnių rūšių. Europinis ožekšnis labai mėgstamas sodininkų, nes yra nereiklus sąlygoms, tačiau išsiskiria savo dekoratyvumu. Ožekšnis labiausiai mėgsta derlingą ir drėgną, vandeniui pralaidžią dirvą, nemėgsta užmirkimo. Gali augti ir nederlingoje dirvoje, tik tuomet bus mažiau dekoratyvus. Krūmelis gerai auga tiek saulėtoje vietoje, tiek pavėsyje. Visiškame pavėsyje bus ištįsęs, tačiau vis tiek augs. Europinis ožekšnis gali būti auginamas ir kaip vijoklinis augalas, jeigu įrengsite jam atramas, ir kaip kiliminis, jei nukreipsite jį augti pažeme. Ožekšnis lengvai dauginamas, jį galima genėti, yra atsparus šalčiui. Jeigu ieškote nelepaus ir įvairiapusiško augalo savo sodui, ožekšnis bus tikrai puikus pasirinkimas.
Sparnuotasis ožekšnis vasaros metu atrodys kukliai, tačiau visą savo grožį išskleis rudenį ir žiemą, kuomet ima stigti spalvų. Paspaudus pirmajam šaltukui krūmo lapeliai nusidažo ryškiai raudonai, o dar didesnio puošnumo augalui suteikia rožiniai vaisiai. Žiemos metu želdyno puošmena taps išskirtinės sparnuotojo ožekšnio šakelės su kamštinėmis briaunomis.
Įsigykite Zaliastotele.lt ožekšnio krūmelį ir suformuokite išskirtinį želdyną savo sode!

Skaityti daugiau
Rodyti puslapyje
Rūšiuoti pagal
  • OŽEKŠNIS FORTŪNO EMERALD GAIET
    Kodas: 000000132018
    Euonymus fortunei

    Visžalis lapuotis krūmas besidriekiančia forma. Užauga iki 0,4m aukščio ir 1m pločio. Lapai smulkūs ovalios formos, žali geltonais pakraščiais. Šviesiamėgis, gerai auga vid.derlingumo ir drėgnumo dirvoje. 

    4,10 €
Rodoma 1 - 1 iš 1 elemento