Šeivamedžiai

Kategorijos

Šeivamedis ‒ dekoratyvus vasaromis žaliuojantis krūmas arba nedidelis medelis. Dėl puošnumo šeivamedis mielai auginamas ne tik privačių sodybų želdynuose, bet ir puošia miesto sodus.
Šeivamedis nėra jautrus ligoms ar kenkėjams, todėl jį auginti gana paprasta. Krūmelis geriausiai auga priemolio dirvose, kurios yra pralaidžios vandeniui. Kita vertus, augalas nėra reiklus, todėl gali augti ir nelabai derlingoje, užmirkusioje dirvoje. Nėra labai svarbus ir dirvos rūgštumas. Šeivamedžiai auga tiek saulėtoje vietoje, tiek daliniame pavėsyje. Vienintelis dalykas, kurio šeivamedis tikrai netoleruoja, yra sausra.
Šeivamedžių krūmai kreminėmis žiedų kekėmis apsipila gegužę ir žydi iki pat liepos. Žiedai tokie dekoratyvūs, kad mielai naudojami įvairiose flortistinėse kompozicijose bei puokštėse. Žydėjimo metu šeivamedis atrodo itin puošniai ne tik dėl žiedų, bet ir dėl pašviesėjusių lapų kraštelių. Rudeniop šeivamedžiai sunokina juodas arba raudonas uogas. Juodauogio šeivamedžio uogos gali būti valgomos, tiesa, į burną dėkite tik visiškai prinokusias, tamsiai violetinės kone juodos spalvos. Valgydami nepilnai prisirpusias uogas rizikuojate apsinuodyti. Savo ruožtu, raudonuogio šeivamedžio uogos yra nuodingos.
Papuoškite savo sodą ar kiemo želdynus šeivamedžio krūmeliais. Zaliastotele.lt elektroninėje parduotuvėje galite įsigyti šeivamedžių sodinukų.

Skaityti daugiau