Kėniai

Kategorijos

Kėnis - daugiametis visžalis augalas. Lietuvoje auginamos tik šalčiui atsparios kėnių rūšys. Jų yra įvairių, ir priklausomai nuo rūšies varijuoja kėnio išvaizda bei aukštis. Pavyzdžiui, graikinis kėnis užauga tik iki 70-90 cm aukščio, korėjinis - iki 2 m aukščio, o kaukazinis kėnis gali per 30 metų užaugti net iki 10 m aukščio. Kėniai skiriasi ne tik dydžiu, bet ir savo lajos forma, tankumu, spalva. Kėniai gana reiklūs dirvožemiui - jiems patinka derlinga, vidutinio drėgnumo žemė. Kėnis gali augti tiek saulėtoje vietoje, tiek daliniame šešėlyje. Šiuos augalus, kaip ir kitus spygliuočius, galima sodinti tiek rudenį, tiek pavasarį. Kėniai paprastai auginami sodybose, parkuose, kaukazinis kėnis kartais puošiamas kaip kalėdinis medis. Lietuvoje yra auginamos šalčiams atsparios kėnių rūšys. Jų laja kūgiška ir tanki, mediena minkšta, balta, tad naudojama statybose, popieriaus bei pakuočių gamyboje. Spygliai – tamsiai žalios arba pilkai žalios spalvos. Jauni medeliai auga gan lėtai, bet, palyginus su kai kuriomis kėnių rūšimis, auga sparčiau, tačiau lėčiau už paprastąsias egles bei pušis. Įsigykite kėnių sodinukų internetinėje parduotuvėje Zaliastotele.lt! Atsinaujinkite savo aplinką.

Skaityti daugiau
Rodyti puslapyje
Rūšiuoti pagal
 • KĖNIS KAUKAZINIS
  Kodas: 000000140496
  Abies nordmanniana

  Visžalis spygliuotis medis. Labai taisyklinga plataus kūgio laja.  Per  30 metų augalas užauga iki 10 metrų. Seni egzemplioriai gali siekti 30-50 metrų. Spygliai buki, platūs tamsiai žali. Puošiamas kaip šventinis Kalėdų medis. Mėgsta derlinga ir pakankamai drėgną neužmirkstančią dirvą. Sodintinas saulėje, tinka didelėms sodyboms, parkams.

  8,30 €
 • KĖNIS KORĖJINIS SILBERLOCKE
  Kodas: 000000116911
  Abies koreana

  Plačiai kūgiškos formos kėnis. Spygliai žaliai melsvi, sukti apie šaką. Konkorėžiai itin dekoratyvūs - melsvai violetiniai. Auga lėtai, užauga iki 2 m aukščio ir  1,7 m pločio. Rekomenduojama sodinti derlingoje, drėgnojė, bet ne šlapioje dirvoje. 

  23,00 €
 • KĖNIS KVAPUSIS GLAUCA
  Kodas: 000000140305
  Abies procera

  Visžalis medis netaisyklinga laja. Užauga iki 3,5m aukščio ir 3m pločio. Spygliai sidabriškai-melsvi, nedygūs. Labai dekoratyvūs stambūs kaknkoriežiai. Gerai auga derlingoje ir vid.drėgnoje dirvoje.  

  15,80 €
 • KĖNIS PILKASIS FASTIGIATA
  Kodas: 000000130771
  Abies concolor

  Pilkasis kėnis - didelis, greitai augantis medis, labai gražia kūgine, tankia laja. Per 15 metų užauga iki 5-6 metrų aukščio, spygliai ilgi iki 8 cm. pilkšvai-žalsvos spalvos. Spyglių viršūnės užapvalintos, o patys spygliai nėra kieti, todėl kėniai nėra dygūs.

  16,70 €
 • KĖNIS SUBALPINIS ARGENTEA
  Kodas: 000000116912
  Abies lasiocarpa

  Visžalis spygliuotis medis taisyklinga laja. Užauga iki 6m aukščio ir 5m pločio. Spygliai skaisčiai sidabriški. Gerai auga derlingoje ir vid.drėgnoje dirvoje.  

  17,90 €
Rodoma 1 - 5 iš 5 elementų