Kaip sėti žaliąsias trąšas (sideratus) ?

Žaliosios trąšos atlieka svarbią fitosanitarinę funkciją, papildo dirvožemį azotu, gerina dirvožemio fizines savybes, netgi mažina laukų piktžolėtumą ir dirvožemio eroziją.

 

Žaliosios trąšos - sideratiniai augalai - garstyčios, facelijos, pašarinės pupos, pašariniai ir siauralapiai lubinai, dobilai, grikiai, vikiai, seradelės, taip pat minėtų augalų sėklų mišiniai.

 

Žaliosios trąšos pasižymi šiomis savybėmis:

-       pagerina dirvos struktūrą ir aeracines savybes;

-       suaktyvėja dirvoje esantys mikroorganizmai

-       pagausėja humuso ir maisto medžiagų kiekis dirvose.

Kada sėti? 

Nuo pavasario iki rudens.

Pavasarį sideratiniais augalai sėjami skurdžiuose ir nederlinguose, nenaudojamuose daržo plotuose, antroje vasaros pusėje ir rudenį – po derliaus nuėmimo.

 

Kaip sėti?

Paruoškite dirvą: pašalinkite piktžoles, perkaskite dirvožemį, kuriame auginote daržoves, išpurenkite, išlyginkite. Sėklos sėjamos negiliai: smėlingose dirvose – 9–12 cm, molingose – 6–8 cm gylyje.

Labai svarbu, kad dygstančioms sėkloms netrūktų drėgmės. Esant optimalioms dygimo sąlygoms, sėklos sudygs greičiau ir vienodžiau.

Skirtingiems sideratiniams augalams reikia ir skirtingų sąlygų. Atminkite, kad lubinams, barkūnams geriausiai augti tinkamas pūdymas, smėlyje ir priesmėlyje puikiai augs grikiai, vikiai, aliejiniai ridikai, pupos, seradėlės, facelijos ir saulėgrąžos, jei Jūsų dirva – priemolis, auginkite dobilus, baltąsias garstyčias, o molyje – barkūnus, saulėgrąžas, baltieji dobilus ir vikius.

 

Kada apkasti? 

Žaliosios trąšos vertinamos ir dėl patogaus naudojimo: sėklos pasėjamos, o žaliąją masę užauginantys augalai (pasiekę 20 cm aukštį) apkasami arba apariami. Svarbu, kad augalai būtų apkasami iki žydėjimo 15–20 cm gylyje.

Garstyčios, rapsai, facelijos - apkasami po 6 savaičių, dobilus apkasti reiktų po 2,5-3 mėn.

Sideratų sėklų galite įsigyti Žaliastotelė.lt

Atgal į parduotuvę