Ropiniai kopūstai

Filtruoti

Kaina
0 3

Ropiniai kopūstai dar vadinami kaliaropėmis. Ropiniai kopūstai mėgsta silpnai rūgščią arba neutralią, puveningą priesmė­lio ir lengvo priemolio dirvą. Nerekomenduojama humusinga dirva. Norint gauti ankstyvą derlių, ropiniai kopūstai turi būti sėjami šiltnamyje arba kambaryje į dėžutes kovo 1-15 dieną ir auginami kaip ankstyvųjų baltųjų gūžinių kopūstų daigai. Vėlesniam derliui šie kopūstai sėjami į lysves po polietilenine plėvele balandžio mėnesį ir augi­nami kaip vėlyvųjų gūžinių kopūstų daigai, o gegužės pradžioje pasėti į lysves — kaip vidutinio vėlyvumo gūžinių kopūstų daigai. Norint gauti rudens derlių, ropiniai kopūstai turi būti sėjami gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje tiesiai į dirvą. Tręšti reikia tik mineralinėmis trąšo­mis, o rudenį galima patręšti perpuvusiu kompostu. Iki stiebagumbių formavimosi pradžios geriau laikyti dirvą sausą, o vėliau ropiniams kopūstams būtinai turi užtekti vandens. Šių kopūstų nereikia kaupti. Ankstyvasis derlius nuimamas, kai stiebagumbiai išauga 6-8 cm skersmens. Vėlyvasis derlius nuimamas prieš šalnas, stiebagumbiams užaugus iki 10-12 cm skersmens. Ropiniai kopūstai daug maistingesni už gūžinius kopūstus.

Skaityti daugiau
Rodyti puslapyje
Rūšiuoti pagal
 • KOPŪSTAI ROPINIAI KARTAGO H&AMETYST H
  Kodas: 477016811278 Lucia Elite

  Ankstyvųjų hibridinių veislių mišinys. Stiebagumbiai rutuliškos formos, skanūs sultingi tinka užsiauginti ankstyvam ir vasaros derliui. Užauga praėjus 65–85 dienoms po sėjos arba 40–50 dienų po daigų sodinimo į dirvą. Iš jų gaminamos salotos, verdamos sriubos, dėl puikaus skonio galima valgyti šviežius. Maistui naudojami ne tik stiebagumbiai, bet ir...

  2,15 €
 • KOPŪSTAI ROPINIAI LUNA
  Kodas: 477016811614 GTG Seklos
  Brassica oleracea L.

  Labai maistinga, lengvai auginama daržovė. Iš jos gaminamos trintos košės, dedama į troškinius. Jauni lapai tinka salotoms. Derlius imamas praėjus 3 mėnesiams po sėjos. Nuėmus derlių, 3-4 mėnesius išsilaiko vėsioje patalpoje. Gerai auga vidutinio sunkumo, derlingose dirvose.  

  1,15 €
 • KOPŪSTAI ROPINIAI LUNA
  Kodas: 477016811613 Patikrinta bandymų laukuose
  Brassica oleracea

  Stiebagumbiai gero, švelnaus skonio, baltai žalsvos spalvos, nelinkę trūkinėti, išpursti ir formuoti žyduolių. Juose gausu vitamino C bei mineralinių medžiagų. Tinka auginti ankstyvajam derliui šiltnamyje bei pavasario, vasaros, rudens derliui lauke. Geriausiai auga drėgnoje, vandeniui pralaidžioje, sunkesnėje dirvoje.

  0,69 €
 • KOPŪSTAI ROPINIAI MODRAVA H
  Kodas: 477016811612 Patikrinta bandymų laukuose
  Brassica oleracea

  Ropinių kopūstų stiebagumbiai švelnaus skonio, vidutinio dydžio, netrūkinėja ir nemedėja, nelinkę sužydėti. Valgomi švieži, virti, troškinti, jauni lapeliai taip pat tinka sriuboms, salotoms, juose gausu vertingų maistinių medžiagų. Stiebagumbius vėsioje patalpoje ar šaldytuve galima išlaikyti kelis mėnesius. 

  0,79 €
 • KOPŪSTAI ROPINIAI SUPERSCHMELZ
  Kodas: 477016811611
  Brassica oleracea

  Vegetacijos periodas – 60–70 dienų nuo daigų pasodinimo. Stiebagumbiai baltai žalsva odele, švelnaus skonio. Užaugę gali sverti iki 8–10 kilogramų. Valgomi švieži, virti, troškinti. Jauni lapeliai taip pat tinka sriuboms, salotoms, juose gausu vertingų maistinių medžiagų. Geriausiai auga esant + 12–18 °C temperatūrai.

  0,69 €
Rodoma 1 - 5 iš 5 elementų