Salierai

Filtruoti

Kaina
0 2

Valgomieji salierai pasižymi puiku skoniu bei teigiamu poveikiu žmogaus organizmui. Pagal tai, kuri augalo dalis vartojama maistui, salierai skirstomi į šakninius, lapinius ir lapkotinius.
Norint greičiausiai sulaukti derliaus, geriausia anksti pavasarį sėklas pasėti ir daigus paauginti patalpose, o tik paskui perkelti į lauką. Atvirame grunte salierai sodinami gegužės mėnesį. Prieš sodinant pasirūpinkite, kad daržas būtų tinkamai paruoštas, nes salierai mėgsta purią, gerai išravėtą, nešlapią bei gerai įdirbtą dirvą. Vasarą salierai turi būti dažnai laistomi. Rekomenduojama tręšti kompostu, nes šioms daržovėms svarbu, kad dirvoje būtų daug humuso. Sezono metu salierai turėtų būti patręšti 3 kartus. Salierai pakenčia šalčius, tačiau anksti sodinti jų nepatartina, tačiau kasti juos galima vėliau, nei kitas daržoves.
Maistui vartojami tiek salierų gumbai, tiek lapkočiai bei lapais. Ir šakniavaisiai, ir lapkočiai idealiai tinka sriuboms ir troškiniams gardinti. Naudokite salierus tiek šviežius, tiek džiovintus ar šaldytus. Salierai ne tik suteiks išskirtinį aromatą jūsų patiekalams, bet ir praturtins jūsų mitybą organizmui reikalingomis medžiagomis. Šiose daržovėse yra baltymų, angliavandenių, ypač daug vitamino C ir B grupės vitaminų, taip pat vitamino PP, kalio, kalcio, magnio ir t.t. Beje, salierų lapai keleriopai maistingesni už šakniavaisius. Zaliastotele.lt internetinėje parduotuvėje rasite įvairių veislių salierų sėklų.

Skaityti daugiau
Rodyti puslapyje
Rūšiuoti pagal
 • SALIERAI VALGOMIEJI AFINA
  Kodas: 477016814028
  Apium graveolens

  Augalai užauga 40–50 cm aukščio. Maistui vartojami aromatingi lapai. Jie valgomi švieži, tinka maistui puošti, naudojami džiovinti įvairiems patiekalams gardinti. Derlių galima nuimti kelis kartus, nupjaunant visą augalą. Augalų negalima nupjauti pernelyg žemai – tuomet jie gali neataugti.

  0,89 €
 • SALIERAI VALGOMIEJI MAXIM
  Kodas: 477016814027 GTG Seklos
  Apium graveolens L.

  Labai vertinga, ilgai auganti daržovė. Maistui naudojami šakniavaisiai, jie vartojami žali, virti, konservuoti. Į lauką sodinami daigai, pasėti ansti pavasarį į šiltnamį. Derlius imamas praėjus 145 dienoms po sėjos, vėlų rudenį, prieš šalnas. Gerai auga derlingose, puriose dirvose. Sėklos dygsta sunkiai ir ilgai. 

  1,15 €
 • VALGOMIEJI SALIERAI ASTERIX H
  Kodas: 477016814026
  Apium graveolens

  Atsparus žyduolių formavimuisi ir septoriozei. Auginamas ankstyvam derliui su lapkočiais (per 90 dienų nuo daigų paspdinimo) ir laikymui(per 130 dienų nuo daigų pasodinimo). Daigai į dirvą sodinami ne giliau, nei augo daigyne - tik tada galite tikėtis gero derliaus. Vartojami švieži, troškinti, kepti, šaldyti. Maistui suteikia ne tik malonų aromatą, bet...

  0,89 €
 • VALGOMIEJI SALIERAI MALACHIT
  Kodas: 477016814019
  Apium graveolens

  Vegetacijos periodas - 80–90 dienų. Lapkočiai stori, mėsingi, žalios spalvos, apie 40–70 cm ilgio. Geriausiai dera sunkioje, humusingoje, gerai įdirbtoje, bet nešlapioje dirvoje. Vartojami švieži, verdami, troškinami.

  0,69 €
 • VALGOMIEJI SALIERAI NUGET
  Kodas: 477016814020
  Apium graveolens

  Užauga per 80–90 dienų nuo sėjos. Lapkočiai stori, mėsingi, geltonos spalvos, apie 40–70 cm ilgio. Geriausiai dera sunkioje, humusingoje, gerai įdirbtoje, bet nešlapioje dirvoje.

  0,69 €
 • VALGOMIEJI SALIERAI PRESIDENT
  -0,95 €
  VALGOMIEJI SALIERAI PRESIDENT
  Kodas: 477016814001
  Apium graveolens

  Vegetacijos periodas - 170–180 dienų. Šakniavaisiai vidutinio dydžio arba dideli, apvalūs, lygūs, šiek tiek blizgūs. Atsparūs mozaikos virusui ir septoriozei. Tinka ilgam laikymui, galima vartoti šviežius, troškinti, kepti. Geriausiai dera vidutiniškai sunkioje, humusingoje, gerai įdirbtoje, nešlapioje dirvoje.

  1,75 € 0,80 €
Rodoma 1 - 6 iš 6 elementų