Balkonas – jauki poilsio zona

Sušilus orams, vis daugiau laiko norisi praleisti lauke, pasimėgauti šiltu gėrimu ir saulės spinduliais. Gyvenantiems didmiestyje žmonėms jaukia oaze gali tapti balkonas, nors dažnai jis atstoja sandėliuką, kur laikomi sezoniniai daiktai. Deja, užkrauta erdvė praranda poilsio zonos funkciją. 

Pirmiausia balkone turi būti numatyta vieta daiktams saugoti. Tai gali būti pakabinamos ar pastatomos lentynos arba spinta, kurioje retai reikalingi daiktai bus paslėpti nuo akių ir netrikdys dėmesio. Laistytuvas, gėlių trąšos, kastuvėlis ar augalų substratas puikiai tilps ir daiktadėžėje, kurią galima paversti suoliuku padekoravus pagalvėmis.

Baldų pasirinkimą ir bendrą balkono stilių lemia jo dydis. Siaurame ir ilgame balkone geriausia naudoti kompaktiškus sulankstomus baldus, dideliame – komfortiškus ar dekoro elementus.

Lauko baldai

Jei balkone mažai vietos, viskas turi būti ypač apgalvota, todėl pirmiausia būtina išsimatuoti erdvę. Ją taupant ir nenorint užgriozdinti, geriausia rinktis sulankstomus baldus. Tokie baldų komplektai gaminami iš plastiko, nerūdijančiojo plieno, metalo ar medžio, todėl pritaikomi kuriant bet kokio stiliaus interjerą. Turint ypač mažai vietos, prieš įsigyjant baldus būtina atkreipti dėmesį į tai, ar jie susilanksto, apgalvoti, ar pavyks kompaktiškai suglausti ir laikyti nuošaliau arba pakabinti, kai jie nenaudojami. Renkantis baldus, taip pat būtina atsižvelgti ir į jų patogumą. Pavyzdžiui, kietas kėdes, paminkštinti pagalvėlėmis. Staliukas turėtų būti tokio dydžio, kad ant jo būtų galima padėti kelias lėkštes ar kavos puodelį. Be to, kuriant poilsio oazę balkone, svarbu baldus išdėstyti taip, kad jie netrukdytų judėti.

Įprastus lauko baldus gali atstoti ir supamoji kėdė –baldas, kuris netruks taptipačiu mėgstamiausiu. Tokių kėdžių būna didelių ir komfortiškų – smulkesnio sudėjimo žmogus ar vaikai gali ant jų net susirangyti ir pasnausti. Bloga žinia tik ta, kad jos ne visur telpa. Norint šį baldą įkurdinti balkone, rekomenduojama gerai išsimatuoti ir įvertinti, ar jis neužims per daug erdvės. Beje, tokios kėdės pritaikomos ne tik balkone ar terasoje. Jos gali atsidurti ir namų viduje. Norint žaismingumo ir kontrasto, kėdes galima dekoruoti pagalvėmis. Supamosios kėdės dažniausiai gaminamos iš plastiko, todėl yra atsparios blogo oro sąlygoms.

Dekoro elementai

Gyvybės ir jaukumo bet kokiai vidaus ar išorės erdvei suteikia augalai, tad jie balkono poilsio oazei bene privalomi. Norint išnaudoti vietą, rekomenduojama rinktis pakabinamus lovelius ir skirtingo aukščio vazonus, kurie padės pripildyti balkoną žalumos. Juose auginti vienmetes gėles ar jų kompozicijas. Vazonuose gėlės derinamos pagal žiedų spalvas, tačiau vis dažniau naudojami ir žoliniai augalai, kompozicijoms suteikiantys išskirtinumo. Balkone auginti patariama ne tik gėles, bet ir daržoves ar prieskoninius augalus, kurie pagardins paruoštus patiekalus. Turint didelį balkoną, galima dideliuose, laukui pritaikytuose vazonuose auginti ir dekoratyvinius augalus: tujas, pušis ir kt. Laikui bėgant tokie apželdinti vazonai padės pridengti privačią erdvę ir pasislėpti nuo smalsių kaimynų žvilgsnių. Vazonus patariama naudoti vienodo stiliaus – taip jie derės tarpusavyje ir suteiks vientisumo. Neturint vietos vazonams, siūloma išnaudoti balkono sienas. Specialūs sieniniai vazonai gali sudaryti vieną žalią sieną. Juose taip pat galima auginti prieskonines žoleles ar smulkias gėles.

Balkone romantišką atmosferą sukurs žibintai, lempučių girliandos ar paprasčiausios žvakės. Jie ne tik puošmena, bet ir apšvietimo šaltinis, ypač kai nereikia ryškios šviesos. Žibintų stilius gali varijuoti nuo senoviško iki modernaus dizaino. Jų galima įsigyti medinių, metalinių ar tik pagamintų iš stiklo, tad pritaikyti savo balkone gali kiekvienas. Žibintus geriausia grupuoti po kelis: vieną mažesnį, kitą didesnį. Lempučių girliandų gausa taip pat įvairi. Ypač populiarios lemputės, išoriškai panašios į senoviškas lemputes.

Atgal į parduotuvę