Braškių sodinimas ir priežiūra

Kada sodinti? Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Kada derės? Nuo birželio pabaigos iki liepos, tačiau, pasodinus kelias skirtingo derėjimo veisles, derliumi galima mėgautis du mėnesius.

Vieta ir gruntas. Braškes rekomenduojama sodinti į lengvą dirvožemį – priesmėlį ir lengvą bei vidutinio sunkumo priemolį, kurio rūgštingumas (pH) apie 5,56,5. Prieš sodinant braškes, būtina išnaikinti piktžoles ir patręšti dirvą. Jei sodinama pavasarį, dirvą rekomenduojama paruošti jau rudenį. 

Sodinimas. Kad būtų lengviau prižiūrėti braškes, rekomenduojama įrengti lysves, dengtas polietilenine plėvele, juoda daržo danga ar geotekstile. Naudojant šias dangas, rečiau teks ravėti, laistyti, nereikės purenti žemės, be to, daigai bus apsaugoti nuo kekerinio puvinio plitimo, džiaugsitės švariomis uogomis. Taip pat galima įrengti lašinę laistymo sistemą, tuomet ne tik dar labiau palengvėtų priežiūra, bet ir augalus mažiau pultų ligos, o uogos nepūtų.

Jei sodinate į lysves, dengtas specialia danga, joje reikėtų kryžmai įpjauti sodinimo vietą: 30–40 cm tarp daigų ir 40–50 cm tarp eilių. Daigai sodinami 10 cm gylyje. Atminkite, kad jokiu būdu negalima užžerti žemėmis kerelio šerdies, nes augalas pradės skursti ir žus. Į duobutę reikėtų priberti drėgmę sugeriančių granulių, pasodintus daigus palaistyti.

Priežiūra. Augalus laistykite tinkamai: vegetacijos metu esant sausrai, prieš žydėjimą papildomai laistoma bent 1–2 kartus, kai augalai mezga uogas ir jos noksta – 2–4 kartus, nuėmus derlių – 2 kartus. Laistymo norma – 2–3 kibirai vandens 1 m2 braškyno.

Derant uogoms nuolat šalinkite ūsus, nes jie atima nemažai maisto medžiagų. Kad apsaugotumėte nuo ligų, nuėmę derlių, nupjaukite senesnių ir ligotų augalų lapus, nupurkškite fungicidais, patręškite braškėms skirtomis trąšomis.

Braškių lysves reikėtų atnaujinti kas trejus metus, nes vėliau pradeda mažėti derlius, smulkėja uogos, labiau puola kenkėjai ir ligos.

 

Rekomenduojamos auginti veislės:

ankstyvosios Rumba ir Daroyal;

vidutinio vėlyvumo – Sonata, Darselect ir Roxana;

vėlyvosios Salsa ir Pandora.

Atgal į parduotuvę