Šilauogių sodinimas ir priežiūra

 

NORINT UŽSIAUGINTI GAUSŲ DERLIŲ REIKĖTŲ LAIKYTIS KELIŲ SVARBIŲ TAISYKLIŲ:

  1.      Vieta ir gruntas: šios uogos mėgsta saulę, pavėsyje – jos yra blogesnio skonio, o ilgainiui nustoja derėti. Geriausiai tinka purūs, 4,3-4,8 pH rūgštingumo specialiai paruošti durpių substratai Šilauogės yra ilgaamžiai augalai, todėl esant aukštiems gruntiniams vandenims ar pavasarį užliejamose vietose reikia įrengti drenažą , kad neužmirktų šaknys. Pati dirva turėtų būti gerai įdirbta, būtų puiku, jei metus joje būtų buvęs pūdymas, išnaikintos piktžolės.

 

  1.      Sodinimas: sodinukai (geriausia rinktis iš vazonėlių su gerai išsivysčiusia šaknų sistema) sodinami maždaug 60 cm gylio duobėje, kurios didžioji užpildoma specialiu durpių substratu rūgščiamėgiams augalams. Augalas sodinamas tame pačiame lygyje kaip augo vazonėlyje. Jokiu būdu negalima užžerti stiebš, kad neprasidėtų puvimas. Pasodintą augalą būtų gerai pamulčiuoti, tam taip pat geriausiai tinka tas pats durpių substratas. Specialistė pataria nepagailėti pinigų ir įsigyti stimuliatorių, kuris pagerina sodinukų prigijimą ir palengvina tolimesnį jo gyvenimą.

 

  1.      Priežiūra: šiems augalams labai svarbi tinkama drėgmė. Jos trūkumas, ypatingai pirmus mėnesius po pasodinimo, gali padaryti labai daug žalos, tuo tarpu užsistovėti vanduo gali ne ilgiau nei keletą valandų, nes kitaip krūmas gali „prigerti“. Augalams tręšti taip pat geriausia naudoti specialiai tam augalui skirtas trąšas. Lapų geltonavimas signalizuoja apie azoto ir geležies trūkumą (šių medžiagų trūksta dažniausiai), paraudę ar parudavę kraštai praneša apie fosforo, kalio arba magnio trūkumą. Labai svarbus ir krūmo genėjimas: ant krūmo turėtų būti po 2-3 vienmečius, dvimečius, trimečius ir keturmečius stiebus. Vyresni stiebai blogai dera, tad juos reikia šalinti.

SPECIALISTAI REKOMENDUOJA:

Rekomenduojamos auginti veislės: norintiems sulaukti ankstyvo derliaus, patariama rinktis veisles „Chanticleer“, „Duke“, „Puru“ ir „Early Blue“, o norintiems mėgautis gausiu derliumi bei didelėmis uogomis rekomenduoja rinktis tokias veisles kaip „Bluejay“, „Reka“, „Sierra“, „Patriot“, „Bluecrop“ bei „Chandler“.  

Atgal į parduotuvę