Industrinis namų stilius

Panaudoti tai, kas sena, bet kokybiška – pagrindinė industrinio stiliaus idėja. Šio stiliaus pradžia susijusi su XIX a. pramonės cechų baldais ir įranga, kurie tada buvo gaminami funkcionalūs ir tvirti. Kadangi baldai ilgalaikiai, kilo mintis juos panaudoti dar kartą. Vieni teigia, kad, kylant ekonomikos lygiui, dizaineriai norėjo paskatinti nebenaudoti pigių, prastos kokybės baldų ir sumažinti visuotiną vartojimą. Iš šios idėjos ir atsirado poreikis daiktus prikelti naujam gyvenimui naujoje aplinkoje. Pagrindinė taisyklė – negali būti tik gražu, privalo būti ir funkcionalu, o stiliaus detalės kurti vidinę interjero harmoniją ir estetiką. Erdvė, kurioje formuojamas interjeras, turi būti paprasta, funkcionali. Nors industrinį stilių gali pasirinkti kiekvienas, tačiau lofto gyventojai turi jam tinkamiausią pagrindą – aukštas lubas, atidengtų plytų sienas. Kuriant industrinį stilių, reikėtų ieškoti baldų ir detalių pagal medžiagiškumą, tad metalas ir medis – neatsiejami. Šio stiliaus detalės gali būti labai išraiškingos ir akcentinės, todėl itin svarbu jas tinkamai pasirinkti.

Industrinis stilius prasideda nuo apdailos. Čia visiškai netinka idealiai nudažytos sienos, o geriausiai jį atskleidžia plytos, neuždengtos betoninės lubos ar grindys. Šios apdailos detalės interjerui suteikia individualumo ir dar labiau pritraukia prie šio stiliaus ištakų.

Vienas svarbiausių industrinio stiliaus akcentų – vienetiniai baldai. Jie turėtų būti griežtų, taisyklingų formų ir tik tie, kurių reikia nuolatos. Išskirtiniai dėl funkcionalumo, lengvo dizaino ir pritaikymo galimybių, pavyzdžiui: įvairūs kavos staliukai, kėdės ar lentynėlės, kurių metalinė konstrukcija erdvei suteikia lengvumo.

Šviestuvai taip pat neatskiriama stiliaus dalis. Norint juos pritaikyti, rekomenduojama paieškoti kažko tikrai išskirtinio. Pavyzdžiui, puikiai tiks lengvos metalinės konstrukcijos šviestuvas. Erdvei apšviesti vieno šviestuvo gali būti per maža, todėl, esant dideliam plotui, rekomenduojama naudoti keletą vienodų ar panašaus stiliaus šviestuvų.

Ypatingi paveikslai taip pat gali padėti įsirengiant industrinio stiliaus interjerą. Dydis turėtų būti proporcingai parinktas pagal sieną ir erdvę. Jeigu vieno paveikslo neužtenka, juos galima kabinti grupėmis, įterpiant rėmelių ar net pakabinamų dekoracijų. Svarbu, kad kabantys elementai derėtų tarpusavyje spalviškai arba stilistiškai.

Industrinis stilius vis labiau populiarėja, nes yra funkcionalus ir ilgalaikis. Verta atminti, kad, norint išsaugoti didelės erdvės ir estetikos pojūtį namuose, svarbu juose palikti tik naudojamus daiktus, palengvinančius buitį ir poilsį. Šis stilius gali padėti pažvelgti kitaip į senus daiktus ir juos pritaikyti dabarčiai. 

Atgal į parduotuvę