Nerūdijantis plienas dažnai yra geriausias pasirinkimas. Nerūdijantis plienas yra higieniškas, o tai reiškia, kad paviršiuje nebus bakterijų. Jį lengva nuplauti vandeniu ir indų plovikliu nepaliekant nešvarumų. Be to, nerūdijantis plienas labai patvarus.
Ką reikia žinoti prieš perkant nerūdijančio plieno indus
Yra 100 skirtingų nerūdijančio plieno rūšių. Nors nė viena nerūdijančio plieno rūšis nėra bloga, jų paskirtis gali būti labai įvairi. Kai kurios rūšys puikiai tiks prietaisams, tačiau tikrai ne visų rūšių plienas yra tinkamas dubenėliui. Populiariausios rūšys, kurios plačiai pripažįstamos kaip saugios sąlyčiui su maistu, yra 200 ir 300 serijų nerūdijantis plienas. 200 serijos nerūdijantis plienas buvo suprojektuotas taip, kad būtų pigesnė alternatyva 300 serijai. Jis nėra tinkamas ilgalaikiam naudojimui.
Prieš pirkdami būtinai perskaitykite etiketę. Yra keletas dalykų, kurie dėmesingam vartotojui gali parodyti, kad produktas nėra tinkamas. Tokie užrašai kaip „nerūdijančio plieno“ nenurodant klasės, nurodymai „plauti tik rankomis“ arba „skirta naudoti tik naminiams gyvūnams“, leidžia atpažinti netinkamą gaminį.
Kokybės standartas. Yra pasitaikę atvejų, kad naminių gyvūnų indai buvo išimti iš prekybos dėl radioaktyvumo, o kituose buvo nustatytas didelis švino kiekis. Tokie dalykai gali atsitikti, kai nėra užtikrinami kokybės standartai. Ieškokite produktų iš įmonių, kurios kruopščiai renkasi žaliavas, o dar geriau – ir testuoja savo gatavus gaminius, kad dar labiau sumažintų rizikas.
Medžiagos svarba
Nors plastikas turi tam tikrų privalumų, mūsų nuomone, jų geriau nenaudoti kaip dubenėlių augintiniams. Daugelyje plastikų yra cheminių medžiagų, kurios gali sukelti daugybę neigiamų padarinių sveikatai. Dauguma plastikų taip pat yra mikroporingi, o tai reiškia, kad ir kaip dažnai ar gerai juos valote, laikui bėgant gali kauptis bakterijos.
Silikoniniai dubenėliai yra saugūs naminiams gyvūnams, tačiau, kadangi silikonas yra brangesnė medžiaga negu plastikas, silikoniniuose gaminiuose gali būti cheminių užpildų, kurie dedami siekiant sumažinti sąnaudas. Šie nežinomi cheminiai užpildai gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį jūsų augintinio sveikatai.
Aliuminis retai naudojamas indams, nes aliuminis gali patekti į maistą. Dideli aliuminio kiekiai gali turėti daug neigiamų pasekmių sveikatai, todėl primygtinai rekomenduojama vengti šių dubenėlių.
Keramika gali būti puikus pasirinkimas, tačiau svarbu užtikrinti, kad tai būtų aukštos kokybės keramika ir laikui bėgant stebėti, ar neatsirado įtrūkimų ar įskilimų. Kai kuriose keraminėse glazūrose yra sunkiojo metalo švino, todėl įsitikinkite, kad keraminis dubenėlis yra pagamintas iš bešvinės glazūros. Glazūra yra labai svarbi naudojant keramiką. Ypač jei ji naudojama maisto ar vandens laikymui. Glazūra yra tai, kas daro keramiką higieniška. Net ir nedideli glazūros įtrūkimai ar įskilimai atidengs apačioje esančią keramiką ir gali pakenkti galimybei tinkamai išvalyti dubenį. Sauga: Keraminiai dubenys, atitinkantys aukštus kokybės standartus, paprastai laikomi saugesniais nei nerūdijančio plieno dubenys, nes juose nėra jokių kenksmingų cheminių medžiagų ar metalų, kurie gali patekti į maistą ar vandenį. Nerūdijančio plieno dubenys yra atsparesni pažeidimams dėl kritimo ar įbrėžimų.
Stiklas yra saugi ir patvari medžiaga indams. Jis neakytas, lengvai valomas ir plaunamas, neturi jokių cheminių medžiagų ar toksinų. Tačiau stikliniai dubenys gali sudužti. Norint išvengti nelaimingų atsitikimų, geriausia naudoti grūdinto arba sustiprinto stiklo dubenėlius, skirtus augintiniams.
Ar reikia paaukštinimo dubenėliams?
Paaukštinti dubenėliai turi keletą privalumų. Jie padeda užtikrinti geresnę gyvūno laikyseną valgio metu, vyresniems ar didesniems gyvūnams lengviau valgyti esant sąnarių skausmams, maitinimo vieta išlieka švaresnė.
Kokio dydžio turėtų būti gyvūno dubenėlis?
Tinkamiausias dubenėlis yra maždaug keturis kartus didesnis nei patiekiamo maisto porcija. Kad žinotumėte tinkamą dydį, apskaičiuokite apytikslį kiekvieno valgio metu patiekiamo maisto kiekį.
Kada rinktis lėto valgymo dubenėlį?
Jei jūsų augintinis labai greitai suėda maistą, turi didesnį svorį, rinkitės lėto valgymo dubenėlį.
Kaip dažnai reikia plauti dubenėlį maistui ir vandeniui?
Kasdien
Gyvūnų maisto indus geriausia plauti kasdien po kiekvieno šėrimo, ypač jei šeriate šlapiu maistu. Sauso maisto indus plaukite kasdien arba bent kelis kartus per savaitę.
Kokie indai tinkamesni pagal augintinio rūšį ir dydį?
Gilesni dubenys yra skirti dideliems šunims, šunims su ilgesniais snukiais ir šunims, kuriems gali kilti problemų „vaikantis savo dubenį“. Šie gilūs dubenėliai, dubenėliai su guma leidžia šunims patogiai ėsti jų nestumiant ir neapverčiant.
Mažiems ir daugumai vidutinių šunų tinkamesni negilūs (seklūs) dubenėliai.
Platūs ir negilūs indai paprastai yra geriausias pasirinkimas katėms. Katėms labiau patinka platūs, seklios konstrukcijos indai, leidžiantys jų ūsams išlikti virš dubens valgant ir geriant. Pabandykite pasirinkti plokščią lėkštę arba labai negilų dubenėlį neaukštais kraštais.
Jei dubenėlis gilus ir/ar siauras, jūsų katė liesis savo jautriais ūsais į dubenėlio šonus, o tai gali atbaidyti nuo jo naudojimo ar net iššaukti rimtesnių negalavimų, tokių kaip ūsų nuovargis (ang. whiskers fatigue). Valgymas iš per gilaus dubenėlio yra dažniausia ūsų nuovargio priežastis.
Kas yra ūsų nuovargis?
Ūsų nuovargis nereiškia, kad katės ūsai pavargo. Tai reiškia, kad ūsai patiria stresą dėl per didelio naudojimo. Tai skamba neįtikėtinai, bet tai tikra. Taip tikra, kad susirūpinę kačių šeimininkai net kreipiasi pagalbos į veterinarus.
Kačių ūsų nuovargis (dar vadinamas ūsų stresu) yra terminas, kurį veterinarai vartoja apibūdindami kačių jutimo perkrovą, kai jų jautrūs ūsai nuolat liečia paviršių, rašoma Oklahomos valstijos universiteto veterinarinės medicinos ligoninės straipsnyje.
Katės naudoja savo ūsus, kad suprastų jas supančią aplinką, pavyzdžiui, jaustų erdvę aplink, oro srovių pokyčius medžiodamos grobį ir išlaikytų pusiausvyrą ant keturių letenų. Galite galvoti apie ūsus kaip apie mažas antenas, kurios nuolat siunčia signalus į jų smegenis ir nervų sistemą, kad padėtų jiems naršyti po pasaulį.
Ar jūsų katės turi ūsų nuovargio požymių?
Jei pastebėjote keistą savo katės elgesį valgymo metu:
• Atsargiai artinasi prie maisto dubenėlio, atrodo nervinga, nors yra alkana
• Išmeta maistą iš dubenėlio ir valgo nuo žemės
• Sukelia daug netvarkos aplink dubenėlį valgant ar geriant
• Palieka maistą, nors lieka alkana
• Atsisako valgyti maistą dubens dugne
• Agresyviai elgiasi su kitais naminiais gyvūnais ar žmonėmis namuose
tai gali būti požymis, kad katė patiria ūsų nuovargį. Pakeiskite indus į tokius kaip aprašyta aukščiau. Jei elgesys nesikeičia, kreipkitės į veterinarus. Galbūt yra kokių negalavimų ar ligų, kuriuos nustatyti gali tik veterinarai apžiūros ir tyrimų metu.
Kokio tipo indas geriausiai tinka kaip maisto laikymo konteineris?
Maistui saugus plastikas: tvirti, sandarūs plastikiniai indai yra populiarus pasirinkimas sausam gyvūnų maistui laikyti. Ieškokite talpyklų, pagamintų iš plastiko, kuriame nėra BPA ar kitų plastiko teršalų.
Stiklinės, keraminės talpyklos taip pat yra populiarios kaip maisto laikymo pasirinkimas.
Kaip išlaikyti šviežią sausą naminių gyvūnų maistą?
Paprastai sausas naminių gyvūnų maistas turėtų būti laikomas sandariame inde, kuris yra vėsioje ir sausoje vietoje. Geriausia laikymo temperatūra +5 - +25°C. Laikykite tamsioje vietoje. Tvirtas sandariklis riboja oro patekimą bei padeda apsaugoti nuo užteršimo bakterijomis.
Ar sausą šunų maistą geriau laikyti originaliame maišelyje ar inde?
Sausą maistą laikykite originaliame maišelyje. Išspauskite visą papildomą orą ir sandariai užsandarinkite saugiu spaustuku. Galite su visu maišu įdėti į maisto laikymo konteinerį. Perpilti maistą iš maišo į konteinerį nereikia.