Norisi perstumdyti baldus, pakeisti tapetus ar perdažyti sienas? Pirmiausia vertėtų pradėti nuo mažų pokyčių, pavyzdžiui, įnešti spalvotų interjero dekoro elementų. Jie gali ne tik pagyvinti esamą interjerą, bet ir tapti puikiu akcentu.
Pagalvės. Nors pagalves įprasta naudoti pagal funkcinę paskirtį, tačiau vis labiau populiarėja jų dekoratyvus naudojimas. Ant sofos tvarkingai surikiuotos ar chaotiškai išmėtytos pagalvėlės gali tapti puikiu interjero akcentu. Be to, galima sužaisti ir skirtingais jų dydžiais, taip įvedant ritmą. Verta atminti, kad svarbiausia visgi yra spalva, todėl jos pasirinkimas turi būti gerai apgalvotas. Rekomenduojama namie pasirinkti vieną pagrindinę spalvą ir derinti jos skirtingus atspalvius – taip išvengsite chaoso. Žinoma, dažnai naudojami ir itin kontrastingi deriniai, pavyzdžiui, geltona su mėlyna ar žalia su raudona. Šie deriniai atrodo žaismingai ir stilingai, tinka norint sukurti stiprų efektą. Tamsią sofą galima pagyvinti šviesiomis ar ryškiomis pagalvėlėmis, kurios sukurs jaukumą. Šviesias, vienspalves sofas puošia įvairiaspalvės, žaismingos pagalvėlės, kurios tokiame fone puikiai išryškėja.
Mažoji namų skulptūra. Skandinaviško stiliaus mada išstūmė iš interjero figūras ir skulptūras, tačiau jos atgyja, o svarbiausia – patraukia svečių dėmesį. Skulptūrų medžiagiškumas yra įvairus. Jos gali būti išlietos iš bronzos, klinčių, granito, aukso, stiklo, taip pat gali būti išdrožtos iš medžio,
keraminės ar pagamintos iš kitų medžiagų. Tinkamai parinkta vieta padės namie sukurti gyvą, šiltą, rafinuotumu dvelkiantį stilių.
Laikrodžiai. Kaip ir pagalvės, laikrodžiai gali būti naudojami ne tik kaip laiką rodantys prietaisai, bet ir tapti originalia interjero detale. Laikrodžių įvairovė itin didelė: galima rasti įvairiausių formų, spalvų ir medžiagų laikrodžių, o stilius varijuoja nuo klasikinio iki industrinio. Laikrodžiai gali papuošti ne tik tuščią sieną, bet ir, pavyzdžiui, komodą ar staliuką. Atvirą, tuščią sieną galima pagražinti dideliu laikrodžiu – net iki 1 m skersmens.
Kambarinės gėlės. Jų niekada nebūna per daug. Gėlės sukuria jaukią aplinką, tampa fonu kitiems interjero dekoro elementams. Be to, gyvi augalai gerina ir valo namų orą. Renkantis kambarinius augalus, labai svarbus interjero stilius, spalvos ir plotas. Verta atminti, kad mažas augalas didelėje erdvėje pasimes, o didelis mažoje erdvėje užgoš bendrą vaizdą. Labai svarbūs ir kiti veiksniai: sienų spalva, augalo lapų forma ir faktūra, žiedai, kambario mikroklimatas – saulės apšvietimas, temperatūra. Norint sustiprinti įspūdį, galima naudoti ryškius vazonus, taip pat komponuoti augalus pasitelkiant stovus ir taip sukurti kelių aukštų gėlyną.
Paveikslai. Jiems lengva rasti vietą daugelyje erdvių. Paveikslai papildo erdvę spalvomis, suteikia solidumo, kartais net švelnina griežtą interjerą. Prie dominuojančio stiliaus galite derinti tapybos, grafikos darbus. Tačiau rinktis vertėtų ne pagal grožį, o apgalvojant, kaip jie derės su esamais baldais, sienų spalvomis. Sienas verta puošti ne vienu, o trimis ar penkiais paveikslais. Geriausia naudoti vieno stiliaus ir spalvos rėmus, kad jie derėtų tarpusavyje.
Taigi kartais, norint atgaivinti namų aurą, nebūtina keisti viso interjero. Pakanka tiesiog jį papildyti skoningomis, originaliomis detalėmis.