Rytų Azijos kultūros interjero stilius

Rytų kultūra išsiskiria harmoninga ir įvairiapusiškai subalansuota aplinka. Joje visada ieškoma pusiausvyros, kuri yra pagrindas kuriant eksterjerą bei interjerą. Į minimalizmą, ramybę ir tvarką orientuotas Rytų kultūros interjero stilius netruko atkeliauti ir į Europą, tačiau jį atkartoti gana sudėtinga. Todėl, norint sukurti harmoningą aplinką, neužteks tik pasitelkti atskirus elementus.

Šiame interjero stiliuje privalo vyrauti erdvės plano visuma: nuo sienų iki smulkių interjero detalių.

Įvairus ir visapusiškas Rytų kultūros stilius sukuria jaukią ir ramią atmosferą. Tokioje aplinkoje galima atsipalaiduoti ir efektyviai pailsėti, todėl viena pagrindinių taisyklių yra atviros erdvės.

Interjerui būdingos spalvos: balta, juoda, pilka, raudona, tamsiai ruda, rubino, smaragdo ir aukso. Tačiau dažniausiai naudojamas juodos ir baltos spalvos kontrastas. Šis spalvų derinys padeda išryškinti savitas formas ir geometrines struktūras. Nors vyrauja plati spalvų ir raštų gama, tačiau svarbiausia sukurti simetriją, harmoniją ir patalpos neišmarginti.

Pagrindiniai elementai – medis, bambukas, popierius ir šilkas – tai neatsiejamos detalės ir medžiagos kuriant bendrą interjero stilių. Bambukinės širmos, įvairūs bambukiniai takeliai ar lengvos konstrukcijos tikrai papuoš tokio stiliaus namus. Baldus taip pat patariama rinktis gamintus iš medžio arba lengvų metalinių konstrukcijų. Rytų interjeras išsiskiria natūralia šviesa, tad daug dėmesio skiriama patalpų apšvietimui. Vakare erdvėms apšviesti naudojami popieriniai ar mediniai, natūralių medžiagų šviestuvai ar natūralią šviesą skleidžiantys žibintai.

Sienoms pagyvinti naudojami dideli paveikslai, kuriuose vaizduojamas natūralus kraštovaizdis ar įvairūs Rytų Azijai būdingi raštai ir piešiniai, o akcentui erdvėje sukurti pasitelkiamos vazos. Jas renkantis reikėtų atkreipti dėmesį į masyvesnes formas ir ryškesnes spalvas. Jeigu vaza dekoratyvi, galima ją laikyti ir tuščią.

Dar viena tokio interjero puošmena yra kambariniai augalai. Vieni populiariausių – bonsai. Tačiau galima parinkti ir kitus ažūrinius, vienetinius augalus. Juos komponuojant reikėtų vadovautis pagrindiniu interjero kūrimo principu ir apsiriboti keliais augalais. 

Atgal į parduotuvę