Sausas ar šlapias maistas tinkamesnis šunims

Dažnam gyvūno šeimininkui kyla toks klausimas. Kaip ir daugeliu atveju, vieno atsakymo, tinkančio visiems ir visais gyvenimo etapais nėra. Tiek sausas, tiek šlapias subalansuotas maistas, iš kokybiškų ingredientų, tinka kasdienei mitybai. Svarbu, kad būtų visos reikalingos medžiagos, vitaminai ir mineralai. Aišku, svarbu ir jų kiekis maiste.

Turėdami daugiau informacijos, žinodami pagrindinius pliusus ir minusus, apsispręsti galime greičiau. Daugelis šunų savininkų renkasi sausą maistą dėl kainos ir patogumo. Tačiau vis daugiau savininkų šeria šlapiu maistu (ar net RAW arba BARF) dėl galimos naudos sveikatai.

 

Šunų šėrimo šlapiu maistu privalumai

 

Sotumas: šlapias šunų maistas sukelia ilgalaikį „sotumo“ jausmą. Padidėjęs sotumas yra naudingas valdant svorį, ypač šunims, kurie, atrodo, nuolat alkani.

Lengviau kramtyti: šunims, turintiems dantų ligų ar kitų problemų, šlapias maistas gali būti lengviau kramtomas nei sausas maistas.

Skysčių užtikrinimas: šlapias šunų maistas gali padėti užtikrinti tinkamą skysčių kiekį organizme. Padidinus šuns suvartojamo vandens kiekį, mažiau apkraunami pagrindiniai organai, tokie kaip inkstai, taip pat šlapimo takai. Šunims, sergantiems cukriniu diabetu, turintiems inkstų problemų, dažnai rekomenduojama valgyti šlapią maistą. Labai tinka šunims, kurie negeria daug vandens, ypač karštu oru.

Jautrumo mažinimas: šlapias maistas paprastai laikomas geresniu pasirinkimu šunims su jautriu skrandžiu dėl didesnio drėgmės kiekio: šlapiame maiste yra daug daugiau vandens (apie 70–80 %), palyginti su sausu (apie 10 %).

Angliavandeniai: kokybiškame šlapiame maiste mažai arba visai nėra angliavandenių. Atitinkamai daugiau baltymų bei riebalų nei sausame maiste.

Skonis: šlapias maistas labiau primena šviežią mėsą.

 

Pastaba: prieš pirkdami šunų maistą būtinai patikrinkite informaciją apie maistingumą ir sudedamąsias dalis ant pakuotės. Paprašykite savo veterinarijos gydytojo informacijos ir rekomendacijų. Perskaitykite internetines apžvalgas, kitų šeimininkų atsiliepimus.

 

Šunų šėrimo šlapiu maistu trūkumai

Kaina: šlapias maistas paprastai yra brangesnis nei sausas, ypač jei maitinate tik juo.

Nepatogumas, laiko sąnaudos: šlapią maistą paruošti yra nepatogu ir reikia daugiau laiko. Daugelis savininkų nori tiesiog įberti sauso maisto į dubenį, nei atidaryti skardinę ar pakuotę ir šaukštu įdėti maisto, nuolat plauti indus.

 

Kvapas: šunis gali traukti šlapio maisto kvapas, tačiau daugumai šunų savininkų jis atrodo nepatrauklus.

Riebalų kiekis: šlapiame maiste dažnai yra daugiau riebalų nei sausame maiste. Kai kuriems šunims, ypač linkusiems į pankreatitą arba jautriems riebiam maistui, gali būti per daug riebalų.

Dantų akmenys: drėgnas maistas gali padidinti dantų akmenų kaupimąsi ant šuns dantų greičiau nei sausas maistas (arba bent jau neapsaugo nuo dantenų susidarymo, kaip gali sausas maistas). Tai bus labiau pastebima, jei neužtikrinama nuolatinė dantų priežiūros.

Cheminės medžiagos: skardinės gali būti bisfenolio-A (BPA), endokrininę sistemą ardančios cheminės medžiagos. Maišeliuose ir plastikiniuose induose taip pat gali būti BPA. Tyrimai parodė, kad BPA iš konservuoto šunų maisto gali būti aptinkama šunų kraujyje ir gali turėti neigiamą poveikį organizmui.

Greičiau genda: drėgnas maistas greitai genda, jei per ilgai nepaliekamas, todėl jis nėra idealus šunims, kurie mėgsta ganyti maistą keletą valandų. Be to, atviri indai su šlapio maisto likučiais turi būti atšaldyti, kad nesugestų.

Atliekos: sauso maisto maišas sukuria daug mažiau šiukšlių nei dešimtys skardinių, maišelių ar plastikinių indų.

 

Šlapio ir sauso maisto maišymas

Daugelis šunų savininkų pasirenka maišyti šlapią ir sausą maistą. Tai sumažina bendras išlaidas pašarui ir suteikia daugiau skonio bei naudos sveikatai. Pradžioje gali būti kiek sunkiau apskaičiuoti bendrą maisto normą, todėl stebėkite augintinį, kad jo neperšertumėte (ir atvirkščiai).

 

Visą šlapio maisto šunims asortimentą rasite čia: konservai šunims.

Atgal į parduotuvę