Skandinaviškas stilius namuose

XX a. pradžioje susiformavęs skandinaviškas interjero stilius labiausiai pamėgtas šiaurės šalyse, tačiau dėl jam būdingo jaukumo, komforto, šviesių ir erdvių patalpų vis dažnesnis ir kituose kraštuose. Stilius lengvas ir neįpareigojantis, todėl paprastai pritaikomas kiekvienuose namuose ar net biuruose. Norint įsirengti tokio stiliaus interjerą, rekomenduojama vadovautis keliais patarimais.

Sienų spalvos. Viena pagrindinių skandinaviško stiliaus savybių – šviesa. Todėl reikėtų rinktis šviesias spalvas, optiškai suteikiančias erdvės ir švaros. Taip pat šios spalvos padės išryškinti ir kitus interjero dekoro elementus: paveikslus, skulptūras ar įdomių formų šviestuvus. Renkantis gretutines spalvas, taip pat reikėtų susitelkti į šviesius atspalvius. Norint sukurti harmoniją, vis dėlto rekomenduojama išsirinkti vieną spalvą. Populiariausios spalvos: balta, gelsva ir pilka.

Apšvietimas neatsiejama skandinaviško stiliaus dalis. Šiltas ir jaukus jis suteiks namams jaukumo. Skandinaviškam stiliui būdinga namuose išsklaidyta šviesa. Dažnai įrengiami net keli šviesos šaltiniai. Taip pat pasirenkami ir skirtingo tipo šviestuvai: sieninis ir pastatomas. Pavyzdžiui, toršero ir fotelio derinys yra praktiškai būtinas, įrengiant skandinaviško tipo interjerą. Verta atminti, kad apšvietimas gali būti naudojamas ne tik patalpai apšviesti, bet ir pabrėžti kai kuriems dekoro elementams: paveikslams, skulptūroms ir kt., todėl verta eksperimentuoti.

 

Baldai ir įvairios interjero dekoro detalės dėliojamos tvarkingai ir simetriškai, jos turi turėti savo nuolatinę vietą. Elementai turi būti funkcionalūs ir pagaminti iš natūralių medžiagų. Jiems taip pat būdingos paprastos, lakoniškos formos.

Kilimai ir kilimėliai – skandinaviško interjero akcentas. Dažniausiai parenkami nedideli, taisyklingų formų, vienos ar kelių spalvų, išmarginti geometriniais arba simboliniais raštais.

Tekstilė neatsiejama, norint sukurti jaukų interjerą. Dažnai sofas puošia įvairių raštų pagalvėlės, derinamos pagal spalvą arba ornamentus. Įvairūs pledai, permesti per sofos atlošą, kad visada būtų po ranka.

Erdvės neapkraunamos daiktais, o baldai išdėstomi taip, kad patalpą papildytų, o ne apsunkintų. Kiekvienas kambarys turi tapti funkcionalus, patogus ir lengvai pereinamas. 

Atgal į parduotuvę