Sodo apšvietimo idėjos

Vasarą daugiau laiko norisi praleisti lauke, tad sutemus neverta skubėti namo. Sukurti šiltą ir jaukią aplinką padės lauko apšvietimas. Tačiau nereikėtų aplinkos perkrauti. Elementai turėtų būti suplanuoti ir erdvę papildyti, o ne ją užgožti. Dažniausiai apšvietimas montuojamas pagrindinėse poilsio zonose bei takuose. Šviesa turėtų būti jauki, neakinanti. Laukui apšviesti gali būti naudojami ne tik dideli šviestuvai, bet ir smulkūs šviesos šaltiniai: žibintai, lempučių girliandos.

 

Žibintai aplinkai suteikia savito stiliaus, ypač jeigu parenkami vienodo dizaino ir priderinami prie bendros aplinkos. Jie gali būti keraminiai, stikliniai, mediniai, metaliniai arba kombinuoti. Šviečiantys įdėjus žvakes, naudojantys saulės energiją arba su šviesos diodais (LED). Vyraujant mediniams elementams ar Provanso stiliui, reikėtų rinktis ir medinius žibintus, kad jie natūraliai pritaptų prie esamos aplinkos. Modernioje sodyboje tiks metaliniai taisyklingų formų žibintai, aplinkai suteikiantys išskirtinumo. 

Nors lempučių girliandos asocijuojasi su Kalėdomis, tačiau jos tinka ir jaukiai apšviesti terasą ar, pavyzdžiui, dekoratyvų medį. Norint sukurti harmonijos įspūdį, naudojamos vienos spalvos ir šviesos intensyvumo girliandos. Jų lemputės gali būti paprastos arba žvaigždučių, burbulų, varveklių ar senovines lemputes imituojančios formos. Be to, girlianda gali būti išdėstyta tinklo principu – taip galima papuošti terasos ar pavėsinės sieną arba langą. Neturint galimybės lempučių pakabinti, galima naudoti vielines lemputes. Jos puikiai tiks ne tik vazonams papuošti, bet jomis galima užpildyti ir žibintus, vazas ar kitas talpas.

Džiaugtis vasarišku oru galima ir dieną, ir naktį. Tinkamai apšviesta sodyba atrodys paslaptingai ir šiek tiek magiškai, todėl tikrai verta įtraukti šiuos elementus į sodo apipavidalinimo planą.  

Atgal į parduotuvę