Vienos gražiausių ir jaukiausių švenčių – Šv. Kūčios ir Kalėdos – priverčia sustoti, atitrūkti nuo rūpesčių ir pabūti drauge su šeimos nariais. Šiuo magišku laikotarpiu namai pakvimpa cinamonu, imbieriniais sausainiais ir mandarinais. Tačiau, norint sukurti tikrą šventę, ypač mažiesiems, būtina papuošti namus. Pagrindiniai kalėdiniai akcentai: eglutė, vainikas ir šventinis stalas.
Kalėdinės eglutės. Šiuo metu eglučių įvairovė itin didelė. Galima rinktis natūraliai atrodančią žalią su kankorėžiais, o galbūt sniegu apibarstytą dirbtinę arba puošti gyvą eglutę. Atsižvelgiant į jai skirtą vietą, galima rinktis nuo labai mažos iki labai didelės. Verta atminti, kad eglė neatrodys puošniai, jeigu bus įsprausta į kampą. Ji neatsiskleis visu savo grožiu, todėl būtina jai suteikti erdvės. Pateikiame keletą patarimų įsigijusiesiems gyvą eglę.
- Eglės negalima iškarto įnešti į šiltą patalpą – tai reikia daryti palaipsniui, kad augalas nepatirtų staigaus temperatūrų skirtumo.
- Įsigyta eglė kambaryje laikoma kuo toliau nuo radiatorių. Jei įrengtos šildomosios grindys, būtina po egle pastatyti plačią talpyklą su vandeniu.
- Kas rytą ir vakarą eglę reikia apipurkšti vandeniu. Jei eglė pirkta vazone,svarbu ją nuolat laistyti. Vazono žemė turi būti drėgna.
Lemputės. Gyvumo namams visada suteikia žibančios lemputės. Jas galima rinktis pagal mėgstamas spalvas. Mėlyna yra šalta, bet prabangi, geltona papildys namus jaukumu ir šiluma, o įvairiaspalvės girliandos suteiks žaismingumo. Puošiant eglutę, girliandą rekomenduojama pradėti kabinti iš viršaus į apačią tolygiais atstumais. Specialiai laukui skirtomis lemputės galima puošti balkonus bei namo fasadus. Tam puikiai tinka ir vientisos, ir varveklių ar tinklo formos lemputės.
Kalėdiniai žaisliukai. Jiems skiriamas ypatingas dėmesys. Žaisliukai gali tapti puikiu akcentu, todėl pirmiausia reikėtų išsirinkti dominuojančią spalvą ir stilių. Norint neperkrauti eglutės, naudojamos dvi arba trys spalvos. Pavyzdžiui, balta ir sidabrinė arba mėlyna, sidabrinė ir rožinė. Nereikėtų pamiršti ir klasikinių kalėdinių spalvų: raudonos, žalios ir auksinės. Siekiant išlaikyti natūralumą, eglutę galima puošti kankorėžiais, medinėmis dekoracijomis ar džiovintais vaisiais.
Renkantis žaisliukus, verta atkreipti dėmesį ir į formas, kurios eglutę gali paversti išskirtine. Pavyzdžiui, ant eglučių gali būti sukabinti pasakų ir animacinių personažų veikėjai, kurie ypač džiugina vaikus. O medinės slidės, pačiūžos ar rogutės visada sukurs natūralumo jausmą.
Vainikai. Vis dažniau kalėdinė nuotaika pasitinka prie durų. Šiuo metu vyrauja mada pasigaminti vainikus patiems iš įvairių medžių šakų ar naudojant jau paruoštas formas. Jie dekoruojami samanomis, žaisliukais, kaspinais ar net uogomis. Tiems, kurie vertina natūralumą ir minimalizmą, patariama rinktis paprastus vainikus be jokių dekoracijų, tačiau, norint sužibėti, vainikus galima papuošti elektrinėmis girliandomis, kurie tamsiais žiemos vakarais nušvies namų duris.
Kalėdinis stalas. Šventinį stalą galima puošti žvakėmis, žvakidėmis, žibintais, įvairiomis figūrėlėmis, gėlėmis ir t. t. Stalui papuošti dažniausiai naudojama raudona, mėlyna, balta, auksinė, žalia ir sidabrinė spalva. Auksinės detalės suteikia prabangos ir puošnaus blizgesio, o sidabrinė ir net šiek tiek šaldanti mėlyna spalva atrodo labai elegantiškai ir puošniai. Dekoruojant stalą, būtina išlaikyti vienodą stilių ir neapkrauti nei spalvomis, nei daiktais, juk svarbiausia, kad liktų vietos patiekalams ir patogiam jų pasirinkimui.
Verta atminti, kad kalėdinis laikotarpis visgi yra nusiraminimo, džiugesio ir jaukumo metas. Jis neturėtų varginti, todėl, norint išvengti streso, ruoštis reikėtų pradėti kuo anksčiau.