Kokios vejos priežiūros problemos ir kokie jų sprendimo būdai

Vejos problemos dėl prastai įrengto pagrindo: įdubų atsiradimas, greitas vejos plėtimasis, vejos kraštų nelygumų atsiradimas, šlaitinių vejų nuošliaužos, dirvožemio trūkinėjimas, atskirų vejos plotų užmirkimas, atžalų ir ūglių augimas, medžių šaknų paviršinis išsikerojimas.

Vejoje atsiradusias nedideles įdubas reikia užberti smėlio ir grunto (durpinio komposto, substrato) mišiniu, o užlyginus sutankinti. Jeigu įdubos didelės, atsargiai kastuvu nukelkite viršutinį velėnos sluoksnį, į duobę priberkite grunto, jį sutankinkite ir velėną grąžinkite į vietą. Atsiradusius kauburius taisykite taip pat, tik žemės perteklių reikia nuimti. Taisytų vietų velėnos plyšius užberkite gruntu, privoluokite ir palaistykite.

Vejos problemos dėl priežiūros klaidų: samanų, dumblių, kerpių atsiradimas, vejos išretėjimas ir išnykimas, vejos parudavimas, vejinės žolės spalvos blyškumas, nevienodos vejų žolės spalvos juostų, rėžių atsiradimas.

Samanų, kerpių ir dumblių atsiranda pavėsingose, užmirkusiose, rūgščiose dirvose, per trumpai kerpamose, azotu netręšiamose, nupjauta žole mulčiuojamose, nevėdinamose, neskarifikuojamose vejose. Pašalinus šiuos priežiūros trūkumus, išnyksta samanos.

Specialistai pataria:

Norint greitai naikinti samanas, reikia naudoti specialias kompleksines trąšas su geležimi: „Agronom“ arba „Sėklos LT“ ženklo samanotų vejų trąšos.

 

Vejos problemos dėl žaladarių – piktžolių, grybų, kurmių, vabzdžių, ligų sukėlėjų, naminių gyvūnų – veiklos.

Piktžolių vejose atsiranda, kai jų sėklas užneša vėjas, paukščiai, žmonės, kai piktžolių sėklos ir vegetatyvinės dalys patenka kartu su atvežtiniu gruntu, kai atmestinai ir skubotai paruošiamas vejos pagrindas. Piktžoles naikinti būtina, nes jos konkuruoja su vejinėmis žolėmis jas nustelbdamos, imdamos iš dirvos drėgmę ir mitybines medžiagas. Kova su piktžolėmis prasideda pirmame vejos įrengimo etape, t. y. prieš žemės lyginimo darbus jos pašalinamos kultivatoriais ir frezomis arba (o tai daug efektyviau) naikinamos visuotinai veikiančiais glifosatiniais herbicidais („Klinik“).

 

Geriausiai vejoms atsėti rinktis šiuos mišinius: sodo vejoms - „Ornamental“, sportinio tipo vejoms - „Sport“ ir „Turbo“, žydinčioms vejoms - „Eco-Lawn“ bei universalų mišinį - „Grass Fix New“.

Atgal į parduotuvę