Augalų apsaugojimas nuo ligų sukelėjų

Svarbiausias – pirmasis vaismedžių ir vaiskrūmių purškimas anksti pavasarį, tuomet sunaikinama 3/4 žaladarių. Jeigu pavėluojama tai atlikti, kitas svarbus purškimo etapas – pasibaigus žydėjimui. Būtina naudoti kompleksines augalų apsaugos priemones – ne tik rinktis fungicidus, bet ir kartu įmaišyti insekticido, tirpalo lipiklio ir fertigacinių trąšų mišinio. Vienu purškimu efektyviai, ekonomiškai ir saugiai sunaikinama dauguma žaladarių.

KOVAI SU PATOGENAIS REIKĖS:

SCORE 250 EC (nuo grybinių ligų: rauplių, miltligės, maniliozės). Skirtas vaismedžių apsaugai. Fungicidas veikia sistemiškai 10–14 dienų.Pirmą kartą vaismedžiai purškiami pasibaigus žydėjimui, antrą – po 10–14 dienų.

TOPAS 100 EC (nuo grybinių ligų: miltligės, kokomikozės, puvinių). Skirtas uogakrūmių, vaismedžių, agurkų, dekoratyvinių augalų apsaugai. Fungicidas veikia sistemiškai 10–14 dienų.Pirmą kartą purškiama prieš žydėjimą, antrą – pasibaigus žydėjimui.

GLORIA, INFINITO (nuo grybinių ligų: miltligės, fitoftorozės, sausligės). Fungicidai veikia sistemiškai 14–21 dieną. Ypač rekomenduojami siekiant purkšti profilaktiškai (2 kartus) intensyviai augant bulvienojams, nes dėl sisteminio veikimo apsaugomos ir apipurškus užaugusios vegetatyvinės bulvių dalys.

REVUS 250 SC (nuo grybinių ligų: miltligės, fitoftorozės). Fungicidas veikia kontaktiškai 5–7 dienas.Naudojamas kaitaliojant su kitais bulvių fungicidais visos vegetacijos metu kas 7–10 dienų.

PREVICUR ENERGY (nuo beveik visų patogenų). Skirtas daržovių ir dekoratyvinių augalų apsaugai. Fungicidas veikia sistemiškai 14–21 dieną.Išsiskiria gydomosiomis ir apsauginėmis ypatybėmis. Laistant fungicidu apdorojamas substratas ir daigai, vegetuojantys augalai apipurškiami. Efektyviai daržovių apsaugai taip pat tinka TOPAZAS 100 EC, INFINITO ir REVUS 250 SC. Tai efektyvūs fungicidai, apsaugantys daržoves nuo maro ir miltligės. 

Atgal į parduotuvę