• Norite užsiauginti ankstyvųjų daržovių ir mėgautis pomidorais, paprikomis ar baklažanais? Įsirenkite šiltnamį. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis savo užaugintomis daržovėmis jau nuo ankstyvo pavasario. Šiltnamių pasirinkimas labai didelis. Galima įsirengti dengtą stiklu, polikarbonatu ar plėvele, o dydį nulems poreikis ir jam skirta vieta.

 • Šliužai ir sraigės labiausiai mėgsta drėgnas ir tamsias vietas, dieną slepiasi po augalų lapais, o vakare maitinasi. Būtent tai dažniausiai tampa daržininkų galvos skausmu. Sraigės minta viskuo, kas šviežia, sultinga ir skanu: lapais, žiedais, vaisiais. Verta paminėti ir tai, kad šliužai labai vislūs, ypač drėgnais metais. Kiekvienas gyvis gali padėti iki 500 kiaušinėlių.  

 • Pjuvenų briketai – nauja kuro rūšis ir dar neužimanti kuro rinkoje tokių pozicijų kaip malkos ar anglys. Tačiau dažniausiai tai vyksta tiesiog dėl nežinojimo, nes briketai turi daugybę pranašumų prieš kitas kuro rūšis.

 • Vanduo – gyvybės šaltinis ne tik žmonėms, bet ir augalams. Tačiau užmiestyje gyvenantys ar laisvalaikį ten leidžiantys asmenys neretai susiduria su vandens tiekimo problema. Jai spręsti pasitelkiami vandens siurbliai. 

 • Norint išauginti gausų ir kokybišką derlių daržai neapsieiname be tręšimo. Kokias parinkti konkrečias dirvožemio gerinimo ir tręšimo medžiagas ir jų įterpimo būdus atsižvelgiant į augalų auginimo vietą siūlome pažiūrėti lentelėje.

 • Norint kasmet užsiauginti sveiką ir gausų šiltnamio daržovių derlių, reikia paruošti šiltnamį kitų metų sezonui. Ruošiama trimis etapais: atliekamas sanitarinis valymas, profilaktinė konstrukcijų ir dangos dezinfekcija ir dezinsekcija, dirvožemio dezinfekcija.

 • Sėklas sėti ir daigus auginti galima įvairiausiose talpyklose, tačiau svarbu nepaklysti jų asortimente ir išsirinkti tiek augalams, tiek jums patogiausią.

 • Šventės praėjo, tačiau jei įsigijote eglutę vazonėlyje, po švenčių neskubėkite jos išmesti – eglutę galima išlaikyti. Ji vėliau prigis ir puoš jūsų kiemą. 

 • Kaip išsirinkti tinkamo dydžio vazoną norint persodinti augalus? Kuo skiriasi glazūruoti ir neglazūruoti vazonai? Kokie pranašumai ir skirtumai? Kokius vazonus per žiemą galima palikti lauke? 

 • Tinkama medelių priežiūra prieš žiemą nulems kitų metų derlių. Kelios paprastos gudrybės - ir jūsų mėgstami sodo augalai išliks gražūs ir sveiki.

 • Norint teisingai pasirinkti, pirmiausia reikėtų žinoti, jog auginimo terpė – tai medžiagos, neskaitant dirvožemio, kuriose auginami augalai. Auginimo terpių grupei priklauso durpės ir jų substratai, gruntai, kompostai, žemės mišiniai ir kt., o dirvožemio gerinimo medžiagos – tai dirvą papildančios medžiagos, kurios pagerina jo fizikines savybes.

 • Darbai sode neįsivaizduojami be įrankių - kastuvo, grėblio ar genėjimo įrankių,kurie paspartina ir palengvina darbą, palengvina jo kokybę. Reikia nepamiršti, kad renkantis įrankius reikia atkreipti dėmesį ne tik į jo kokybę, bet ir reiktų pritaikyti darbą atliekančiam žmogui. Vaikams ir paaugliams reikia duoti mažesnius, atitinkančius jų ūgį ir jėgas įrankius.