Medelių paruošimas žiemai

Medelių purškimas ir tręšimas

Rudenis purškimas – tai prevencija prieš grybinių ligų sukelėjus. Purškiama jau nukritus lapams, prieš tai nuvalius kamieno žievę bei surinkus mumijas ir krituolius.

Taip pat, norint sunaikinti ligų patogenus, kurie žiemoja po žieve ir žemėje, purškti: „Bordo“ ar „Burgundija“ tirpalu (300 g/10 l vandens) ar vario sulfato ir karbamido mišiniu (200 g+500 g), fungicidų: „Score“ ir „Topas“ bei insekticido „Mavrik“ mišiniu (2 ml+5 ml+7 ml/10 l vandens).

Medžius, ypatingai kaulavaisius, patręšti kalkėmis ar dolomitu (12 kg/1 medžiui).

 

Medelių baltinimas

Medelių baltinimas – tai apsauga nuo temperatūros svyravimų ir kaitrios žiemos-pavasario saulės, dėl kurios gali supleišėti žievė. Baltinti reikia, kai lauke sausa ir nėra šalnų, geriausias – vėlyvą rudenį, kai oro temperatūra teigiama.

Prieš pradedant baltinti rekomenduojama ant žemės patiesti polietileno (audinio) atraižą. Metaliniu šepečiu ar grandikliu švariai ir atsargiai nuvalyti žievės atplaišas, kerpes, samanas, kurias reiktų surinkti ir sudeginti, kad sode sumažėtų kenkėjų. Jei yra žievės įtrūkimų, reiktų nulupti iki sveikos žievės ir užtepti sodo tepalu.

Specialistai pataria:

Du trečdalius kibiro (geriausia naudoti pagamintus iš nerūdijančio plieno arba plastiko) pripilti vandens, nuolat maišant supilkite baltalo mišinį ir kitą dalį vandens. Viską gerai išmaišius palikti 4 val. ar ilgesniam laikui.

Mišinio norma: 2 kg/10 l vandens. Baltinimo mišinys neturi būti tirštas.

Išeiga: 3–5 seni vaismedžiai; 6–12 vaiskrūmių ar jaunų vaismedžių. 

 

Medelių apsauga nuo graužikų

Jaunų medelių kamienams apsaugoti nuo kiškių papildomai rekomenduojama naudoti specialius plastikinius tinklelius, plastikines spyrales, tačiau galima naudoti ir popierių, eglišakes. Be to, galima ištepti specialiais repelentais: kraujamilčiais, kreidos ir kvarcinio smėlio mišiniu.

Saugant augalus nuo graužikų, į mulčią tikslinga įterpti ir raticidus (grūdus, pastą ar vaškinius blokelius).

Atgal į parduotuvę