Kaip išsirinkti sėklų daiginimo ir daigų auginimo talpyklą?

Sėklas sėti ir daigus auginti galima įvairiausiose talpyklose, tačiau svarbu nepaklysti jų asortimente ir išsirinkti tiek augalams, tiek jums patogiausią. Reikėtų iš anksto pagalvoti, ar jūsų auginimo vieta yra pakankamai šilta, ar daigus vėliau transportuosite, ir pan. Bene svarbiausia – užtikrinti, kad auginimo talpykla būtų sterili, t. y. nebūtų ligų užkratų ir pan., todėl rekomenduojama naudoti specialias tam skirtas daigyklas, o ne puodelius nuo grietinės ar jogurto.

Plastikiniai daiginimo padėklai ir vazonėliai. Tai pačios paprasčiausios ir dažniausiai naudojamos priemonės. Daiginimo padėklai suskirstyti į narelius, jų aukštis ir skersmuo beveik vienodi. Vazonėliai geresni tuo, kad galima paprasčiau stebėti dirvos drėgnumą, juos reikia laistyti rečiau nei, pavyzdžiui, durpines tabletes, tačiau, neįrengus gero drenažo, dirvožemis gali perdrėkti, pradės pūti šaknys. Jei sodinsite į šiuos padėklus, vazonėlius reikia pripildyti durpių substrato, pasėti sėklas ar pasodinti daigus, palieti.

    

Daiginimo šiltnamiai. Didžiausias šių talpyklų pranašumas – uždanga, kurią uždėjus gaunamas šiltnamio efektas – sėklos pradeda greičiau dygti. Jas naudoti gana paprasta – tereikia pripildyti visą daigyklą specialaus sėkloms daiginti skirto substrato. Į paruoštą substratą pasėkite sėklas. Nepamirškite, kad galima naudoti ir durpines tabletes, jos sustatomos vienos po kitų tiesiai į padėklą. Pasėję sėklas, daigyklą uždenkite prie komplekto pridedamu skaidriu dangčiu ir pastatykite šiltoje, saulėtoje vietoje. Dangtį kartą per dieną reikia nuimti ir pravėdinti. Sudygus sėkloms dangtį nuimkite visiškai. Nepamirškite laistyti.

 

Durpiniai puodeliai pagaminti iš durpių ir medienos plaušų. Šie puodeliai vertingesni tuo, kad yra įvairaus dydžio, suyra, todėl jau suaugusius daigus galima perkelti tiesiai į dirvą. Sėdami talpyklą pripildykite durpių substrato, pasėkite sėklas ar pasodinkite daigus ir palaistykite. Puodelius laikykite šiltoje ir saulėtoje vietoje.

 

Durpinės tabletės – tai presuotos durpinės kasetės, pagamintos iš durpių arba kokosų substrato. Tabletės pranašesnės už kitas daiginimo talpyklas keliais aspektais: augalai nepatiria streso persodinant, nes nepažeidžiama šaknų sistema, palaikoma optimali vandens ir oro pusiausvyra, be to, jas galima lengvai, patogiai ir greitai naudoti. Pirmiausia durpių tabletes pamerkite į šiltą vandenį (13 min., kol išbrinks). Į 1 tabletę pasėkite 23 sėklas arba įkiškite 1 ūglį norėdami šaknydinti. Tabletes sudėkite į plastikinį padėklą ar daiginimo šiltnamį. Daiginkite šiltoje patalpoje, periodiškai palaistykite. 

 

Atgal į parduotuvę