Kaip išsirinkti auginimo ar sodinimo terpę?

Norint teisingai pasirinkti, pirmiausia reikėtų žinoti, kad auginimo terpė – tai medžiagos, neskaitant dirvožemio, kuriose auginami augalai. Auginimo terpių grupei priklauso durpės ir jų substratai, gruntai, kompostai, žemės mišiniai ir kt., o dirvožemio gerinimo medžiagos – tai dirvą papildančios medžiagos, kurios užtikrina arba pagerina jo fizikines savybes ir gali pagerinti jo chemines ir (arba) biologines savybes bei aktyvumą: biohumusas, kompostuotas arklių mėšlas, smėlis, molis ir kt.

 

Kur geriausia sėti ir persodinti augalus?

Sėkloms daiginti labiausiai tinka durpių substratai, kurių sudėtyje yra tinkamai subalansuotas trąšų ir mikroelementų kiekis, atitinkantis būtiniausius augalų poreikius, struktūra yra smulki (020 mm). Jei po 23 savaičių daigai neišpikuojami ar nepersodinami į kitokią dirvą – reikia juos papildomai tręšti. 

Norint persodinti daigus ar auginti augalus rekomenduojama rinktis komposto mišinius arba gruntus, kadangi juos gaminant naudojamas tik sukompostuotas ir probiotikais apdirbtas galvijų mėšlas, be to, tamsios, aukšto susiskaidymo laipsnio (4072 proc.) durpės, kuriose yra iki 22 proc. humusinių rūgščių – tai didina ilgalaikį dirvos trąšumą. Sudėtyje yra tik organinės medžiagos. Kompostas, skirtingai nei durpių substratas, geriau sulaiko drėgmę, todėl nereikia dažnai laistyti.

Durpių substratus, kompostus ar gruntus taip pat galima pagerinti dirvos papildais (vermikulitu, agroperlitu, zeovitu) ar drėgmę palaikančiomis granulėmis, dirvožemio gerinimo medžiagomis.

Specialistai pataria:

Nepamirškite atkreipti dėmesį į auginimo terpių rūgštingumą (pH). Optimalus rūgštingumas (pH) daržovėms –  6,06,6, o, pavyzdžiui, rūgščiamėgiams augalams (rododendrams, azalijoms) – 4,04,8. Kai terpės rūgštumas netinkamas, sutrinka maisto medžiagų įsisavinimas, taip pat ir augalų augimas.

Be to, auginant kambarinius augalus rekomenduojama rinktis specialistų paruoštus mišinius, pavyzdžiui, orchidėjoms – orchidėjų, kaktusams – sukulentų ir pan., kadangi kiekvienam augalui augti reikalinga skirtinga struktūra bei sudėtis.

Kaip pagerinti dirvožemio kokybę?

Dirvožemio kokybę galima pagerinti durpėmis ar kompostu, jei dirva yra smėlinga - moliu, tačiau nualintai dirvai arba auginimo terpėms pagerinti rekomenduojama rinktis specialiai paruoštas dirvožemio gerinimo priemones (trąšas) – biohumusąkompostuotą arklių mėšlą ir pan., kurių sudėtyje gausu makro ir mikro elementų, vitaminų, fermentų bei naudingos mikrofloros. Be to, jos keletą kartų veiksmingesnės už bet kokias kitas organines trąšas.

Biohumusas ar kompostuotas arklių mėšlas pasižymi šiomis savybėmis:

- didina humuso sluoksnį, atkuria dirvos derlingumą;

- skatina augalų įsišaknijimą, gerina augalų šaknų struktūrą;

- gerina skysčių cirkuliaciją augalų audiniuose;

- pagerina dirvožemio mikrobiologinį aktyvumą;

- pagreitina organinių medžiagų mineralizaciją;

- didina ekologinį derliaus ir dirvos švarumą.

 

Svarbu naudojant šiuos produktus laikytis specialistų nurodytų naudojimo normų.

Atgal į parduotuvę