Bulvės yra vienos populiariausių daržovių ir auginamos daugelyje pasaulio šalių. Pagal subrendimo laiką bulvės skirstomos į ankstyvąsias, vidutinio ankstyvumo, vidutinio vėlyvumo ir vėlyvąsias. Sėklinių bulvių veislės skiriasi luobelės spalva, gumbo forma, akutėmis ir minkštimo spalva.
Kada sodinti? Gegužės arba birželio mėnesį. Ankstyvą ir šiltą pavasarį galima sodinti balandžio pabaigoje.
Kada apkaupti? Bulvėms sudygus, kaupiama 2–4 kartus, kol bulvės pasieks 25 cm aukštį (prieš žydėjimą). Kaupdami būkite atidūs, nepažeiskite ūglių.
Kada nuimti derlių? Nuo birželio iki rugsėjo mėnesio.
Vieta ir dirva. Bulvėms sodinti tinka visos gerai išdirbtos ir sukultūrintos dirvos. Bulvės laikomos lengvesnių dirvų augalu, tad tinka priesmėlis, priemolis. Ypač sunkiose dirvose bulvės auga gerai tik tuomet, kai sodinamos į gerai išdirbtą žemę. Pasirenkant tinkamą dirvą, didelę reikšmę turi priešsėliai ir sėjomaina, nes bulvės gali būti sodinamos į tą pačią dirvą tik kas trejus arba netgi kas ketverius metus.
Sodinimas. Sodindami niekada nepjaukite bulvių pusiau. Laikykitės 65–70 cm atstumo tarp vagų ir 30–35 cm atstumo tarp gumbų. Vagas formuokite rankiniu vagotuvu, vagos gylis turėtų būti apie 15 cm. Sėklinių bulvių griežtai nepatariama pjaustyti ir būtina ypač saugoti, kad sodinant nebūtų sužaloti išlindę daigeliai.
Priežiūra. Smėlingą žemę sausros metu laistykite vakarais arba rytais. Mineralines trąšas pagal naudojamų produktų normas ir rekomendacijas berkite šalia gumbosodinimo metu.Jei augalus itin puola kenkėjai, vegetacijos pabaigoje nupjaukite virkščias ir jas sunaikinkite. Bulvių gumbai prieš derliaus nuėmimą ir sandėliavimą turi gerai subręsti (odelė neturi luptis), todėl virkščias nupjauti ir pašalinti iš tarpuvagių reikėtų tris savaites prieš derliaus nuėmimą.