Paprikų sėja ir auginimas

Kada sėti? III mėn.

Kada pikuoti? Užaugus pirmajai lapelių porai.

Kada nuimti derlių? VII–IX mėn.

 

Pagal skonį paprikos skirstomos į karčiąsias (‘De Cayenne’, ‘Draky H’, ‘Kilian’) ir saldžiąsias (‘Komtesa H’, ‘Kromo H’, ‘Gloria’, ‘Lamuyo H’). Karčiųjų paprikų vaisiai pailgi, smailūs, labai kartūs, vartojami kaip prieskoniai. Saldžiųjų paprikų vaisiai stambūs, platūs, apvalūs, cilindriški ir nusmailėję.

Paprikas verta auginti dėl vaisiuose esančių angliavandenių, mineralinių medžiagų, ypač kalio (200 mg %), C, B grupės, E vitaminų. Be to, paprikos – didžiausias vitamino P šaltinis (300–450 mg %).

Paprikos sėjamos po 1–2 sėklas 0,5–1,5 cm gylyje tiesiai į atskirus puodelius, pripildytus durpių substrato ir biohumuso mišinio, ar durpines tabletes. Jų geriau nepikuoti, nes šaknų sistema sunkiai atsikuria. Pasėjus rekomenduojama uždengti plėvele ar laikyti specialiame šiltnamyje. Geriausiai sudygsta, kai temperatūra +22–25 0C, svarbu, kad sėkloms dygstant būtų išvengta temperatūros svyravimo.

Jei vis dėlto reikia pikuoti, tai daroma užaugus pirmajai tikrųjų lapelių porai (praėjus 20–25 d. po sėjos), sodinama tokiame pat gylyje, kaip ir augo.

Į nuolatinę vietą rekomenduojama sodinti, kai daigai yra 30–35 cm aukščio ir turi 15–18 lapelių. Paprikos reiklios dirvai. Jas auginti patartina humusingoje priesmėlio ar lengvo priemolio dirvoje. Dirva turi būti sukultūrinta, o rūgštingumas (pH) – 6,3–6,5. Žemę apspauskite ir palaistykite. Vandeniui susigėrus, dar kartą palaistykite.

Augimo vieta turėtų būti saulėta, apsaugota nuo vėjo. Žydintys augalai labai jautrūs staigiems oro ir grunto temperatūros svyravimams, esant aukštesnei kaip +35 0C temperatūrai, vaisių užuomazgos gali pradėti kristi.

 

Specialistai pataria

Užaugus 9–12 lapelių, susidaro žiedas. Jį reikia pašalinti, kitaip derlius bus ankstyvas, blogiau formuosis lapai. Visos atšakos žemiau žiedo pašalinamos.

Atgal į parduotuvę