Pomidorų sėja ir auginimas

Kada sėti? IIIII mėn.

Kada pikuoti? Kai išauga pirmasis tikrasis lapelis.

Kada nuimti derlių? VII–VIII mėn.

 

Pomidorai – šviesamėgės ir šilumamėgės daržovės. Pasaulyje jų užauginama iki 138 mln. tonų per metus.

Pomidorai skirstomi į indeterminantinius (aukštaūgius, pvz., ‘Raissa H’) ir determinantinius (riboto augimo, viršūnėje – žiedinė kekė, pvz., ‘Polfast H’). Be to, skirtingai nei kitų daržovių, pomidorų yra įvairių formų, spalvų ir dydžių. Vaisiai gali būti žali (‘Green Zebra’), oranžiniai (‘Orange queen’), geltoni (‘Lemon boy H’), raudoni (‘Orkado H’), avietiniai (‘Malinowy rodeo’) ar net juodi (‘Black cherry’).

Pomidorų vaisių formos taip pat pačios įvairiausios: kriaušės (‘Red pear’), slyvos formos (‘Benito H’), apvalūs (‘Tolstoi H’), stipriai briaunoti (‘Costoluto fiorentino’), ovalūs (‘Toyoto H’), jautiniai – stambūs, dideli mėsingi vaisiai (‘Oxheart’).

Pagal derliaus sunokimo trukmę galima skirstyti į: ankstyvus, užderančius per 95–115 d. nuo sudygimo, vidutinio ankstyvumo – 111–125 d. – ir vėlyvuosius – daugiau kaip per 120 dienų. Tačiau reikia atminti, kad dažnai derliaus ankstyvumą lemia geresnės augimo sąlygos, nes skurstantys augalai dera vėliau.

 

Specialistai pataria

Rinkdamiesi sėklas atkreipkite dėmesį į pavadinimą. Jei šalia yra raidė H, tai hibridas. Hibridų sėklos yra brangesnės nei veislinių daržovių, tačiau hibridai yra derlingesni, vienodesni, atsparesni ligoms, kenkėjams, jų derlius aukštos kokybės, ilgiau išsilaiko nuskinti.

Sėkloms sėti naudokite daigyklas, durpines tabletes ar kitas talpyklas. Pripilkite į jas durpių substrato ir biohumuso mišinio. Sėklas reikėtų sėti ~1 cm gylyje. Pomidorams augti tinkamiausia temperatūra 22–24 °C. Į pastovią auginimo vietą sodinami tik kokybiški daigai – 30–35 cm aukščio, turi 7–8 lapus, be to, dirvos temperatūra ne žemesnė nei +15 °C. Apkaupus augalus, jie išleidžia papildomų šaknų. Augalai formuojami vienu ar dviem stiebais. Pomidorus reikia reguliariai laistyti. Nereguliariai laistant, trūkinėja jų vaisiai. Geriausia laistyti ryte drungnu vandeniu. 

Atgal į parduotuvę