Jurginų sėja ir priežiūra

Kada sėti? III–IV mėn.

Kada pikuoti? Kai išauga pirmieji tikrieji lapeliai.

Kada žydės? VI–X mėn.

 

Jurginai – labiausiai paplitusios sodo gėlės. Nuostabaus grožio žiedų įvairovė gali puošti namų kiemą, sodą, patvores ir kitas parinktas vietas. Iš sėklų auginami jurginai yra vienmečiai. Spalvingiems gėlynams rekomenduojama rinktis šių gėlių mišinius ‘Mignon arba ‘Unwin, o ramių spalvų mėgėjams – purpurinės spalvos veisles ‘Mignon Rose Shades arba ‘Mignon Purple Shades.

Jurginų sėklos sėjamos kovą ar balandį į uždengiamas daigyklas arba gegužę tiesiai į dirvą. Sėjantiesiems į daigyklą reikia atminti, kad sėklos sėjamos 1 cm atstumu ir užžeriamos nedideliu sluoksniu durpių substrato. Pasėlis laikomas +18–20 °C temperatūroje. Kol pasirodys pirmieji daigai, uždengtą daigyklą galima laikyti tamsoje. Pirmieji daigai pasirodo maždaug po 4–7 dienų. Tada pasėlį reikia perkelti į vėsesnę (ne daugiau kaip +15 °C), tačiau gerai apšviestą patalpą. Jei bus sudarytos kitokios sąlygos, daigai gali ištįsti. Išaugus pirmiesiems tikriesiems lapeliams, daigai pikuojami 7 x 7 cm atstumu. Daigus po vieną reikėtų persodinti į durpinius puodelius po 5–6 savaičių.

Praėjus šalnų pavojui, gegužę ar birželį, daigai sodinami į gėlynus 20 x 30 cm atstumu. Sėjinukai pražysta maždaug po mėnesio.

 

Specialistai pataria

Jurginai džiugina žiedais nuo birželio iki vėlyvo rudens. Būtinai šalinkite peržydėjusius žiedus – taip augalas gausiau žydės. Esant lietingam orui, augalus gali apnikti pelėsis arba puvinys. Pastebėję būtinai nupurkškite juos fungicidais ir pašalinkite pažeistas augalo dalis.

Atgal į parduotuvę