Kininių ratilių sėja ir priežiūra

Kada sėti? III–IV mėn.

Kada pikuoti? Kai išauga pirmieji tikrieji lapeliai.

Kada žydės? VI–X mėn. 

 

Kininiai ratiliai –dažniausiai Lietuvos gėlynuose auginamos sodo gėlės, priklausančios astrinių šeimai. Pasaulyje šių gėlių yra net apie 1 tūkst. rūšių, o skiriasi jos ne tik žiedų spalvomis, bet ir jų dydžiu. Ratiliai pagal žiedų formą dar skirstomi į: adatinius (‘Unicum’ balti, ‘Unicum’ geltoni, ‘Giant Ray Snow’), bijūninius (‘Paeony balti, Paeony geltoni,Paeony melsvi), chrizanteminius (‘Princess’ raudoni, ‘Princess’ rausvi, ‘Princess’ mišinys), pomponinius (‘Pompon’ geltoni, ‘Pompon’ vyšniniai raudoni) ir žemaūgius (‘Pinocchio’ mišinys, ‘Blue Striped’, ‘Red Striped’ ar ‘Teisa Stars’). Šios gėlės žydi ypač ilgai – 40-60 dienų, be to, nebijo šalnų, todėl spalvingais žiedais džiugina iki didesnių šalnų.

Norint anksti sulaukti žiedų, kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje sėklos sėjamos į durpių substratu pripildytas daigyklas, kurioms įrengiamas papildomas apšvietimas. Sėjama į 1 cm gylį. Paprastai sėklos sudygsta po 10–14 dienų. Daigyklose augintus daigus į nuolatinę vietą dirvoje reikia perkelti gegužę. Daigai, atsižvelgiant į veislės augumą, sodinami 20-50 cm atstumu: aukštaūgiai rečiau, žemaūgiai tankiau.

Balandį, praėjus šalnų pavojui, ankstyvas veisles jau galima sėti tiesiai į dirvą. Sėklas reikėtų sėti į 1 cm gylį.

Specialistai pataria

Ratiliams parinkite saulėtą vietą. Per sausras nepamirškite papildomai laistyti. Na, o norint ilgiau džiaugtis žiedais, augalus reikia papildomai tręšti. Žiedai bus didesni, jei pašalinsite šoninius pumpurus.   

Atgal į parduotuvę