Levandų sėja ir auginimas

Kada sėti? Daigams III–IV mėn., lauke V–VI mėn.

Kada pikuoti? Kai išauga 3–4 lapelių poros.

Kada žydės? VII–VIII mėn. 

 

Levandos – daugiamečiai, dekoratyvūs prieskoniniai augalai. Atsižvelgiant į veislę, augalai užauga iki 50–200 cm aukščio. Levandos tinka ne tik maistui gardinti, bet ir patalpoms aromatizuoti. Žiedai ir lapai renkami prieš masinį žydėjimą. Auginti levandas nėra sunku, jos puikai dera prieskonių lysvėje, gėlyne, pastatomuose vazonuose. Tai nepakartojamas augalas tiems, kas nori apsiginti nuo kenkėjų, nes augalo kvapas juos atbaido.

 

Žiedų spalva gali būti balta ('Ellagance Snow’), rausva ('Ellagance Pink’) ar mėlyna ('Mini Blue’). Ypač originalios italinės levandos žydi dvispalviais violetiniais žiedais ('Bandera Purple’).

Levandų sėklas kovą–balandį rekomenduojama sėti į purų durpių substratą ar durpinę tabletę, o gegužę–birželį – tiesiai į dirvą. Pasėtas sėklas reikia užžerti plonu dirvos sluoksniu. Pasėlį svarbu nuolat drėkinti. Tai patariama atlikti purkštuvu, pripildytu kambario temperatūros vandens.

 

Daigai pikuojami 2–3 cm atstumu, augalui išauginus 3–4 tikruosius lapelius. Vėliau dar kartą išpikuojama į vazonėlius – po vieną daigą į vazonėlį. Persodinkite tik tvirtus, gerai išsivysčiusius daigelius.

 

Į lauką levandos persodinamos praėjus šalnų pavojui – gegužės antroje pusėje. Augalai sodinami į saulėtą vietą, ne rečiau kaip 50 x 50 cm atstumu. Laistoma retai, bet gausiai.

 

Specialistai pataria

Po žydėjimo, kuris tęsiasi beveik du mėnesius, levandas reikia apkarpyti, kad augalai kitais metais labiau krūmytųsi ir gausiau žydėtų. Pirmaisiais metais genima 5 cm nuo žemės ir taip paliekama žiemoti. Kai krūmas susiformuoja, nupjaunami žiedai ir šiek tiek žaliosios masės, kad labiau krūmytųsi.  

Atgal į parduotuvę