Šalavijų sėja ir auginimas

Šalavijai yra populiarios gėlės, auginamos gėlynuose, vazonuose ir loveliuose. Šios gėlės sodinamos vienalyčiuose gėlynuose arba derinamos su kitomis, ypač gražiai šalavijai dera su pilkšvalapėmis žilėmis, lobelijomis. Gausiai žydi visą vasarą. Raudonais žiedynais žydintys žiedai yra labai ryškūs, todėl šalavijai ir yra tokie populiarūs, ypač raudonžiedžiai ir miltuotieji.

Raudonžiedžiai šalavijai auginami kaip vienmečiai. Įvairių veislių šalavijai žydi baltais, rausvais, raudonais (‘Scarlet Queen’, ‘Rocket’) ar vyno raudonumo žiedynais. Yra veislių ir dvispalviais žiedais (‘Reddy White Surprise’). Gėlės aukštis priklauso nuo veislės ir siekia 25–60 cm.

Miltuotieji šalavijai būna vienmečiai ir daugiamečiai, atsižvelgiant į veislę. Išsiskiria smulkesne lapija nei raudonžiedžiai, žiedai gali būti dvispalviai arba vienspalviai. Mėgstamiausi šios rūšies šalavijai žydi baltos ir mėlynos spalvų žiedynais (‘Blue & White’). Tinka auginti rožynuose, žiedynai skinami mažoms puokštelėms.

Kada sėti? II-III mėn.                                

Kada persodinti į dirvą? VI mėn.

Kada žydi? VI-IX mėn.

Šalavijų sėklos sėjamos anksti pavasarį į durpių substratu pripildytas daigyklas. Sėklos sėjamos 3 cm gylyje. Jos sudygsta per 10-12 dienų. Šioms gėlėms reikia parinkti priesmėlio ar lengvo priemolio nerūgščią humusingą dirvą. Daigai į gėlynus sodinami 20 x 30 cm atstumu. Raudonžiedžiai šalavijai labai jautrūs šalnoms, daigai į lauką sodinami, kai jau nebesitikima šalnų.

Atkreipkite dėmesį, kad šalavijai mėgsta saulėtą ir šiltą vietą. Jie pakantūs sausrai, tačiau jautrūs net ir nedideliam drėgmės pertekliui. Nepamirškite nukirpti peržydėjusių žiedynų – taip paskatinsite kitų žiedynų formavimąsi. 

Atgal į parduotuvę