Serenčių sėja ir priežiūra

Kada sėti? III–V mėn.

Kada pikuoti? Kai išauga pirmieji lapeliai.

Kada žydės? VII–X mėn. 

 

Serenčiai, liaudiškai vadinami tagetėmis ar gvazdikėliais, yra kilę iš Vidurio ir Pietų Amerikos, tačiau puikiai auga visoje Europoje. Serenčiai skirstomi į stambiažiedžius ir smulkiažiedžius. O jų rūšys – į didžiuosius (‘Colando Lemon’), gvazdikinius (‘Red Brocate’) ir smulkiuosius (‘Golden Gem’). Serenčių ypatybė – savotiškas, aitrus kvapas.

Serenčių žiedų spalvų gausa nėra didelė. Jie dažniausiai žydi geltonais (‘Bonanza Yellow’), oranžiniais (‘Valencia’), rudais, citrininiais (‘Lemon Drop’), margais (‘Boy Spry’), rausvais (‘Red Brocate’) žiedais. 

Sėklos kovą ar balandį sėjamos į durpių substratu pripildytas daigyklas 1 cm gylyje ir užžeriamos žeme. Pasėlis turi būti laikomas šviesioje ir šiltoje vietoje. Pasirodžius pirmiesiems lapeliams, daigai pikuojami. Gegužę serenčiai gali būti sėjami tiesiai į dirvą, rekomenduojama pridengti daržo plėvele. Gegužės pabaigoje ir birželį jau sodinama į gėlynus. Augalai sodinami 20–30 cm (15 x 15 cm – stambiažiedžiai arba 20 x 25 cm – smulkiažiedžiai, nes jie labiau krūmijasi) atstumu.

Serenčius galima auginti ir saulėtoje vietoje, ir paūksmėje. Norint sulaukti daugiau žiedų, pražydėjusius žiedynus reikia nuskabyti.

 

Specialistai pataria

Šios gėlės turi ir nematocidinių ypatybių, t. y. saugo daržoves nuo nepageidaujamų ligų ir kenkėjų. Sodinkite jas šalia bulvių, pomidorų ar net žemuogių.

Atgal į parduotuvę