Šunys yra plėšrūnai, tad turime juos šerti, į tai atsižvelgdami - maistu, kurį jie patys rinktųsi, gyvendami natūralioje aplinkoje: žalia mėsa, kaulais, subproduktais ir daržovėmis. Šis maitinimo būdas yra vadinamas BARF – anglų kalbos žodžių Biologically Appropriate Raw Food (biologiškai tinkamas žalias maistas) arba Bones And Raw Food (kaulai ir žalias maistas) trumpinys.
Būtent toks ir yra RAFUS - 100% natūralus žalios mėsos, susmulkintų kaulų ir įvairių subproduktų mišinys be jokių konservantų, skonio stipriklių ar kitų maisto priedų. Mėsa ir subproduktai yra smulkinti stambiais gabaliukais, tad gerai matosi kiekviena sudedamoji dalis. Dalis produktų papildyti ryžiais. RAFUS ėdalo mišiniai specialiu būdu, itin greitai užšaldomi žemoje temperatūroje, kad išliktų saugūs ir kokybiški.
Šunų šeimininkams renkantis geriausią maistą savo augintiniui dažnai kyla klausimas kuo vienas maistas skiriasi nuo kito. Mes į šį klausimą galim atsakyti labai paprastai, nes:
- RAFUS – tai šaldytas šunų maistas iš 100% žalios mėsos, subproduktų ir smulkintų kaulų;
- Šaldyti RAFUS produktai gaminami tik iš atskirų mėsos dalių (raumens, subproduktų, kaulinės dalies), jas susmulkinant, vakuumuojant ir užšaldant. Gamyba vyksta griežtai laikantis nustatytų receptūrų.
- Visi šaldyti RAFUS produktai yra sudaryti iš “vieno baltymo” arba “dviejų baltymų", tad taip pat tinkami maistines alergijas turintiems šunims. Sudėtyje nėra jokių angliavandenių ar maisto priedų.
- Ant RAFUS produktų pakuočių nurodoma aiški ir detali produktų sudėtis (t.y. nurodant ne tik mėsos rūšį, tačiau ir naudojamą produktą, pvz.jautienos nuopjovos, galvijų skrandžiai ir t.t.)
- RAFUS – 100% natūralus, jo sudėtyje nėra jokių konservantų, skonio stipriklių, dažiklių ar kitų maisto priedų;
- RAFUS maistas šunims nėra termiškai apdorotas, tad išlikę visi mėsoje ir subproduktuose esantys natūralūs vitaminai;
- RAFUS maisto gamybai naudojama mėsa yra tinkama žmonių maistui;
- RAFUS sudėtyje nėra jokių kruopų, turinčių glitimo (tik ryžiai naudojami viename iš mišinių, tačiau jie neturi glitimo);
- RAFUS pagamintas laikantis BARF mitybos principų;
- Su RAFUS labai lengva užtikrinti maisto įvairovę, nes jis supakuotas po 500 g, tad lengvai vieną dieną galite duoti jautienos mišinį, kitą dieną avienos ar vištienos su jautiena ir ryžiais;
- Šerti RAFUS patogiau, nes mišiniai jau paruošti ir subalansuoti. Jums tereikia juos atšildyti bei paduoti savo augintiniui;
- Galų gale RAFUS maistu maitinu savo šunims, o jiems duodu tik tai, kas geriausia. Ir jiems tai patinka :)
Kada rinktis RAW:
- Jei ieškote natūralaus, begrūdžio, aukštos kokybės maisto;
- Jei šuniukui pasireiškia alergija grūdams, pleiskanoja oda;
- Jei šuniukas turi prastą apetitą – dažniausiai šį maistą ėda su daug didesniu noru nei sausą maistą;
- Jei norite daryti „mėsadienius‘, t.y.kartą į savaitę duoti žalią mėsą, o kitomis dienomis šerti sausu maistu;
- Jei ir iki šiol šėrėte mėsa.
Nuo ko pradėti:
- Prieš pradedant maitinti mėsa, patartina vieną dieną šuniui neduoti jokio maisto arba praleisti bent vieną maitinimą. Tokiu būdu sukyla skrandžio rūgštingumas ir geriau pasirengiama žaliai mėsai virškinti.
- Yra du paprasti būdai kaip nuo maitinimo sausu maistu pereiti prie maitinimo RAFUS:
o Jei šuo jautrus maisto pasikeitimui - kasdien vieną sauso ėdalo šaukštą pakeiskite vienu šaukštu RAFUS. Palaipsniui didinkite RAFUS kiekį. Jei jūsų šuo ima "gadinti orą", tada nemaišykite sauso ėdalo su žalia mėsa - duokite mėsą ryte, o sausą maistą vakare. Po savaitės laiko galite pereiti prie šėrimo tik mėsa.
o Jei šuo nėra jautrus – po iškrovos dienos tiesiog pradėkite maitini RAFUS.
- Jei šuo iki šiol nebuvo maitinamas mėsa, rekomenduojame pradėti jį šerti nuo vištienos ir jautienos mišinio. Vištienos baltymas yra lengviausiai virškinamas. Kitas žingsnis turėtų būti jautienos mi6inys su skrandžiais. Lašiša su jautiena pradėkite šerti vėliau, aviena ir kalakutiena dar vėliau.
- Dalis šunų naujienas priima su gana dideliu įtarumu (ypač tie, kurie daug metų buvo maitinti sausu maistu). Iš pradžių žalia mėsa jiems gali atrodyti nepatraukli, keisto kvapo ir konsistencijos. Paprastai alkis nugali, tačiau iš pradžių galite mėsą nuplikyti verdančiu vandeniu, kaskart vis mažinant nuplikymo „laipsnį“.
- Jei šuns virškinimo sistema jautresnė – pirmąją savaitę kartu su maistu duokite gerųjų bakterijų, kurių galite įsigyti veterinarijos vaistinėse.
Kokia maisto norma:
- Vidutinė dienos norma – 2,5 % šuns svorio. T.y.jei šuo sveria 10 kg, jo dienos norma bus 250 g
- Jei šuo sulysęs – dienos norma 3 % šuns svorio.
- Jei šuo turi antsvorį – dienos norma 2 % šuns svorio.
- Augančio šuniuko rekomenduojama dienos norma yra nuo 10% jo esamo kūno svorio. Šuniukui augant, palaipsniui maisto norma turi sumažėti iki standartinės suaugusio šuns dienos normos – 2,5% šuns svorio.
Tai yra teorinės maisto normos, nuo kurių reikia pradėti, tačiau vėliau reikia reguliuoti pagal kiekvieną individualiai, atsižvelgiant į šonkaulius: jei užčiuopus jie jaučiasi per stipriai – normą didinkite, jei per mažai – mažinkite.
Kaip pateikti maistą:
- Maitinti rekomenduojame du kartus per dieną – ryte ir vakare, tačiau neįpratinkite šerti tomis pačiomis valandomis.
- Vakare rytinę maisto normą iš šaldiklio perkelkite į šaldytuvą, iki ryto jis bus atšilęs.
- Maistą šaldytuve būtinai laikykite inde, nes pakuotėse gali būti mikro tarpai, per kuriuos išbėgs mėsos sultys. Mėsą rekomenduoju laikyti indelyje su dangčiu, nes kai kuriems mišiniams atšilus, atsiranda gana intensyvus kvapas (dėl sudėtyje esančių jaučių skrandžių);
- Jei šuo nedidelis ir jo dienos norma nedidelė:
o Galite šiek tiek atšildyti maistą (išlaikant minusinę temperatūrą), padalinti porcijomis ir vėl užšaldyti;
o Galite sušaldytą maistą supjaustyti į porcijas ir laikyti kameroje dalimis;
o Jei pakuotė yra dviejų dienų norma – drąsiai galite atšildyti visą ir laikyti šaldytuve. Per tiek laiko maistas tikrai nesuges.
Svarbu:
- Pateikę maistą, būtinai gerai nusiplaukite rankas su muilu.
- Nenustebkite maistui pasikeitus iš pradžių šuns viduriai gali būti kiek laisvesni, tačiau palaipsniui normalizuosis.
- Jei šuniukui būdingas vidurių užkietėjimas, negalima duoti vištienos ir jautienos mišinių, nes juose yra kaulų. Tokiu atveju gerai tinka jautienos ir avienos mišiniai.
Riebiausiai iš visų yra lašišos maistas su jautiena.
RAFUS produkcija rasite TIK fizinėse "Žalios stotelės" parduotuvėse:
- Molėtų g. 13 D.Riešė, Vilniaus raj.
- J. Petruičio g. 1, Kaunas
- H.Manto g. 90-1, Klaipėda