Sodų ir parkų vejos sėja ir priežiūra

Sodų ir parkų vejos įrengiamos kaimo sodybose (kur daugiau erdvės) arba parkuose, soduose. Veja šienaujama 5–7 cm aukštyje, paprastai dėl didelių plotų tai daroma naudojant savaeiges šienapjoves, mažesni plotai šienaujami dalgiais. Nupjautą žolę rekomenduojama surinkti – pagerėja vejos vaizdas. Vejos dekoratyvumą lemia priežiūra, nors paprastai tokio tipo vejoms nekeliama didelių priežiūros reikalavimų. Didesniems plotams reikėtų rinktis paprastesnius mišinius. Įrengiant sodų ir parkų vejas nedideliuose plotuose, kur galima laistyti, tręšti ir reguliariai šienauti, galima rinktis sėklų mišinius, tinkančius paprastoms ir parterių vejoms.

 

Specialistai rekomenduoja:

Geriausiai sodo ir parkų vejoms įrengti rinktis šiuos mišinius: „Golfmaster“, „Shademaster“, „Grass Fix New“, „Shadow“, „Sun“, „Park“, „Robustica“ bei mišinius „Dekoratyvinėms vejoms“ ir „Universalioms vejoms“.

Prie sodo ir parko vejų priskiriamos ir žydinčios vejos, dar vadinamos „mauritaniškomis“. Žydinčią veją sudaro žolių ir gėlių derinys – tai tarsi margaspalvės pievos imitacija. Tokios vejos tinka kaimo sodyboms, sodams apželdinti. Jų priežiūra minimali, paprastai jos šienaujamos du kartus per sezoną. Pirmą kartą šienaujama liepą, antrą – spalį. Žydinčiose vejose gėlių sėklos sudaro 5–10 proc. mišinio sudėties. Be abejo, mišinį galima papildyti mėgstamų gėlių sėklomis arba į pasėtą veją sodinti gėlių daigus. Išardžius velėnos lopinėlius į jau susiformavusią velėną galima sodinti anksti pavasarį žydinčias svogūnines gėles – krokus, narcizus, tulpes.

Gėlių įvairovę ir rūšis žydinčiose vejose lemia vejos vieta. Jei žydinti veja bus įrengiama drėgnose vietose, tiks tokios gėlės kaip vilkdalgiai, neužmirštuolės, šilingės ir kiti drėgnas dirvas mėgstantys augalai. Jei dirva sausa ir smėlėta, žydinčioje vejoje turėtų vyrauti raktažolės, snieguolės, tulpės ir kt. Įrengdami žydinčias vejas prisiminkite, kad pagal savo pageidavimus galėsite keisti žydinčių gėlių įvairovę.

Atgal į parduotuvę