Žiemą žydinčios kambarinės gėlės ir jų priežiūra

Kambariniai augalai žydi ne tik šiltuoju metų laiku, bet pražysta ar yra pražydinami ir žiemą. Dauguma žydinčių kambarinių gėlių gerai jaučiasi 16–18 laipsnių temperatūroje – tokioje patalpų temperatūroje jos žydės ilgiau ir gausiau. Vėsesnėje patalpoje ilgiau žydi ciklamenai ir meileniai. Sanpaulijas, puansetijas, plokštenius ir orchidėjas laikykite šviesioje, šiltoje vietoje, toliau nuo radiatorių ar židinių, laistykite ir saikingai tręškite žydinčių gėlių trąšomis. Svarbu prisiminti, kad pastatyti arti nesandaraus ar dažnai atidaromo lango kambariniai augalai gali sušalti, o jų žiedai yra itin jautrūs šalčiui ir staigiems temperatūrų pokyčiams. Augalo lapai ir žiedai neturi liestis prie stiklo.

Populiariausios žiemą žydinčios kambarinės gėlės

Puansetijos tradiciškai laikomos kalėdinio laikotarpio gėlėmis ir populiariai vadinamos Kalėdų žvaigždėmis. Namuose raskite joms tinkamą vietą, kur yra pakankamai šilta ir šviesu. Laistyti reikia gana dažnai, nes žemė turi būti nuolat drėgna. Tačiau lieti reikia atsargiai: jei vandens bus per daug, puansetijos ims mesti lapus ir demonstruoti kitokius nepasitenkinimo ženklus. Nepamirškite jų reguliariai tręšti visą žydėjimo laiką.

Sanpaulijos vienos populiariausių kambarinių gėlių. Jos nedidelės, gausiai žydi, be to, joms nereikia daug priežiūros, todėl namuose nesunku kaupti tikras sanpaulijų kolekcijas. Šios gėlės nemėgsta karščio, joms netinka ir temperatūros svyravimai, skersvėjai ar šalto oro gūsiai. Žemė vazonėliuose visada turi būti vidutiniškai drėgna. Laistoma atsargiai: negalima pilti ant lapų ir į skrotelę, geriau lieti į lėkštelę ir praėjus pusvalandžiui likutį išpilti. Tręšti sanpaulijas reikia visus metus. Tam naudokite specialiai sanpaulijoms arba tiesiog žydinčioms gėlėms skirtas kompleksines trąšas.

Plokšteniai, dar dažnai vadinami kalėdiniais kaktusais, yra kambarinės gėlės, kurių žiedų laukia kiekvienas jų savininkas. Vis dėlto, ar augalas pražys, priklausys nuo jo priežiūros. Plokšteniai mėgsta šilumą, tačiau karščiai jiems gali būti pražūtingi. Namuose jiems parinkite tokią vietą, kur augalo nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Kalėdinį kaktusą patartina laikyti atokiau nuo įvairių šilumos šaltinių – radiatorių ir židinių. Plokšteniai nemėgsta sausos dirvos, todėl juos reikia gana dažnai laistyti. Pastebėjus, kad viršutinis dirvos sluoksnis išsausėjo, reiškia, kad atėjo laikas kalėdinį kaktusą palaistyti.

Meileniaitikros žiemos gėlės. Šaltuoju metų laiku, kai aplinkoje ima trūkti spalvų, namuose pradeda skleistis jų žiedai ir gražūs išlieka visą mėnesį ar net ilgiau. Ant belapio stiebo augalas dažniausiai sukrauna 3–4 stambius žiedus. Meilenius šaltuoju metų laiku galite drąsiai auginti ant palangių, tik nepamirškite kas kelias dienas vis pasukti, kad nesideformuotų stiebas. Laistykite kambario temperatūros vandeniu reguliariai, bet saikingai. Skinti geriausia skleidžiantis pirmajam žiedui. Jei paliekate žydėti vazone, peržydėjusį žiedynkotį nupjaukite, tada geriau vystysis svogūnas.

Ciklamenai – itin dailūs, gausiai žydintys augalai. Namuose auginami netoleruoja aukštų temperatūrų, todėl geriausia juos laikyti vėsiai ant palangės. Labiausiai ciklamenai mėgsta išsklaidytą šviesą ir gerai žydi net šiaurinėje namų pusėje. Augimo laikotarpiu juos reikia reguliariai laistyti, vandenį pilti geriau į lėkštelę po vazonu, kad vanduo nepatektų ant šakniagumbio viršaus (gali imti pūti). Taip pat ciklamenus būtina tręšti žydintiems augalams skirtomis trąšomis.

Orchidėjosvienos populiariausių žiemą žydinčių kambarinių gėlių,džiuginančių įvairių spalvų, formų ir dydžių žiedais.Orchidėjos mėgsta šilumą, šviesą ir drėgną orą, be to, netoleruoja skersvėjų. Ideali vieta orchidėjai galėtų būti šviesios svetainės viduryje esantis stalas ar vonios kambarys, kurio dažnai nevėdinate. Šaltuoju metų laiku orchidėją laistykite kas 2–4 savaites, atsižvelgdami į aplinkos drėgnumą, tačiau neliekite per vazono viršų. Visada merkite į didelį dubenį ar kibirą, įstatę palikite 30–40 min., tada gerai nuvarvinkite ir grąžinkite į išorinį vazoną. Orchidėjos auginamos skaidriuose vazonuose, kad pagal jų šaknų spalvą būtų galima nustatyti, kada jas reikia lieti. Įprastai šios gėlės žydi kartą per metus – nuo rudens iki pavasario, tačiau skirtingų rūšių orchidėjos gali žydėti ir tik kas dvejus metus, ar priešingai – nuolat krauti žiedais net kelerius metus. Jei orchidėjai jūsų namuose patiks, galite tikėtis, kad ji žiedais džiugins visą žiemą.

Specialistai pataria. Deja, bet augalų kenkėjai žiemos metu niekur nedingsta. Kambarines gėles žiemą ypač mėgsta miltuotieji skydamariai. Kaip juos įveikti? Į pagalbą pasitelkite augalų apsaugos priemones – insekticidus arba ekologinius produktus, kurie padeda prižiūrėti augalus ir prevenciškai apsaugoti juos nuo žalingo žaladarių poveikio.

Atgal į parduotuvę