Garbanotųjų lapinių kopūstų sėja ir auginimas

Kada sėti? III–IV mėn.

Kada pikuoti? Kai išauga pirmasis tikras lapelis.

Kada nuimti derlių? VI–XII mėn.

Garbanotieji lapiniai kopūstai – viena seniausių kopūstų rūšių ir vienos atspariausių, ištvermingiausių daržovių. Augalai ištveria šalčius net iki –15 °C, todėl palikę juos žiemoti lauke, galėsite skinti šviežius lapus ir gruodį. Kitaip nei lietuviams labiau įprasti gūžiniai kopūstai, garbanotieji kopūstai nesuformuoja gūžės, lapai skleidžiasi į šalis nuo koto. Jie gali būti žalios (Kapral, Tintoreto, Nero di Toscano), violetinės (Scarlet) ar raudonos spalvos, šiek tiek banguoti ar susiraukšlėję, labai dekoratyvūs. Vartojami švieži, iš jų verdamos sriubos, gali puošti ne tik maistą, bet ir gėlyną. 

Į durpių substrato pripildytas daigyklas garbanotieji kopūstai sėjami kovą ir balandį. Rekomenduojama sėti 1 cm gylyje eilutėmis. Į nuolatinę augimo vietą daigai persodinami nuo balandžio pabaigos iki gegužės pabaigos, kai turi 4–5 tikruosius lapelius ir yra apie 13 cm aukščio. Juos reikėtų sodinti 45–60 cm atstumu tarp augalų ir 60–80 cm tarp eilių.

Norint garbanotųjų lapinių kopūstų derliaus sulaukti vėlų rudenį, sėklos sėjamos tiesiai į dirvą eilėmis balandį–birželį. Sėjama 1 cm gylyje, sėklos sudygsta per 7–12 dienų.

Daržoves reguliariai ravėkite ir gausiai laistykite. Tinkamiausia temperatūra augti +16–17 °C. Derlius pradedamas imti, kai jau yra užaugę pakankamai lapų ir pasiektas veislei būdingas aukštis.

 

Specialistai pataria

Mulčiavimas kompostu padės išlaikyti drėgmę ir pristabdys piktžolių augimą.  

Atgal į parduotuvę