Pastarnokai, kaip ir petražolės, – salierinių šeimos augalas. Jie vertinami kaip dietinė daržovė, todėl tiems, kas negali valgyti bulvių, ši daržovė yra puikus jų pakaitas. Įdomu tai, kad pastarnokų šakniavaisiai, palyginti su morkomis, turi daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų. Juose yra itin daug kalio. Pastarnokai dažniausiai naudojami kaip prieskonis pagardinti salotoms, troškiniams, garnyrams, sriuboms, tačiau galima valgyti ir termiškai neapdorotus.
Kada sėti? III-V mėn. (III mėn. į daigyklas; V mėn. - tiesiai į dirvą)
Kada daigus sodinti į lauką? V mėn.
Kada nuimti derlių? X-XI mėn.
Pastarnokai – lengvai auginama daržovė. Kovą sėklos sėjamos į daigyklas, gegužę – tiesiai į dirvą, 1,5-2,5 cm gylyje. Neišsigąskite, sėklos dygsta lėtai. Daržovei augti parenkama humusinga, giliai įdirbta ir puri dirva. Pastarnokai geriausiai auga po kopūstų, agurkų, svogūnų, bulvių. Daigus lysvėse sodinkite 30 cm atstumu tarp lysvių ir 10 cm tarp augalų. Vegetacijos metu lysves būtinai reikia purenti 3-4 kartus. Ravėdami būkite atsargūs ir dėvėkite pirštines, nes pastarnokų augaluose esantis furokumarinas ir kitos eterinės medžiagos gali sukelti alerginį odos uždegimą.
Pastarnokų derlius imamas vėlai rudenį – spalio pabaigoje ar lapkritį. Šios daržovės nebijo šalnų. Per žiemą laikomos kaip morkos: dėžėse susluoksniuojamos su smėliu ar durpėmis. Svarbu žinoti, kad pastarnokai suminkštėja greičiau nei morkos.
Nepamirškite šių augalų sėklų įsigyti mūsų e. parduotuvėje!