Salierų sėja ir auginimas

Kada sėti? II–III mėn.

Kada pikuoti? Užaugus pirmajai tikrųjų lapelių porai.

Kada nuimti derlių? X–XI mėn.

 

Salierus rekomenduojama auginti todėl, kad juose nemažai mineralinių medžiagų, ypač kalio ir vitamino C. Be to, gausu eterinių aliejų, teigiamai veikiančių virškinimą. Maistui suteikia ne tik malonų aromatą, bet ir vitaminizuoja.

Salierai skirstomi į šakniavaisinius (‘President’, ‘Asterix H’), lapkotinius (‘Malachit’, ‘Nuget’) ir lapinius (‘Afina’).

Sėjai rekomenduojama naudoti durpių substratą, skirtą daigams auginti, juo pripildoma daigykla ar kita pasirinkta talpykla. Sėklos tolygiai sėjamos eilutėmis. Pasėtos sėklos nestipriai įspaudžiamos į substratą, atsargiai paliejamos, geriausia tam naudoti purkštuvą. Salierų sėklų jokiu būdu neužžerkite, nes jų dygimui reikia šviesos. Daigai pikuojami, kai užaugina 2–4 tikruosius lapelius. Išpikavus reikėtų saugoti nuo staigių temperatūros svyravimų, skersvėjų. Į pastovią vietą sodinami ne anksčiau kaip gegužės viduryje. Pasodinus anksčiau, gali išaugti žyduolių, be to, šaltu oru daigai gali skursti ir visai nustoti augti. Lapkotiniai salierai sodinami 40 x 50 cm atstumu, tokiame pat gylyje, kaip augo anksčiau. Šakniavaisinių salierų daigus reikia sodinti taip, kad lapkočių pagrindas matytųsi dirvos paviršiuje, t. y. sodinti ne giliau, nei augo daigyne. Jie išaugina didelę lapiją, todėl reikia sodinti ne tankiau kaip 40 x 40 cm. Lapiniai salierai sodinami 15–25 cm atstumu, tačiau juos galima auginti ir vazonuose, ant palangės virtuvėje.

 

Specialistai pataria

Salierų lysvė niekada neturi būti sausa. Palaisčius, kai tik šiek tiek pradžiūsta dirvos paviršius, žemę kiekvieną kartą rekomenduojama papurenti. Kad salierai išaugintų gero skonio storų lapkočių, juos reikia tręšti bechlorėmis kompleksinėmis daržovių trąšomis (4 kg/a). 

Atgal į parduotuvę